Grubson i BRK o finale trasy Sizeer Music On Tour

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 13:19
Na zakończenie wiosennej trasy Sizeer Music On Tour ekipa "Grubego Brzucha" przygotowała niespodziankę. 20 kwietnia w warszawskim klubie Odessa odbył się Gruby Finał. Na jednej scenie zagrali zaproszeni goście z USA - Alchemist i jego kolega po fachu Chip-Fu - oraz rzecz jasna gospodarze wieczoru - GrubSon i BRK.
Audio
  • GrubSon i BRK: Gruby Finał zakończy trasę Sizeer Music On Tour (Cztery: Gramy!/Czwórka)
GrubSon i BRK w Czwórce
GrubSon i BRK w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Podobno koncerty są żywiołem GrubSona i BRK, kiedy to mogą wejść w interakcję z fanami, skierować szczery i bezkompromisowy, a zarazem pełen pozytywnej energii, przekaz w stronę publiczności. Przekonali się o tym mieszkańcy piętnastu miast, które raperzy odwiedzili w ramach trasy. Ich koncerty zgromadziły blisko sześciotysięczną publikę!

– Ale trasy były już tak naprawdę trzy - wspomina Grubson w Czwórce. – Dwie części jesiennej i teraz, zimowo-noworocznie-wiosenna...

W trakcie energetycznych występów, twórcom płyty "Gruby Brzuch", towarzyszyli też inni artyści znani z tego wydawnictwa - Jotoskleja i Jarecki. Cała czwórka podróżowała po kraju nie tylko koncertując, ale również spotykając się z fanami i składając autografy na płytach i pamiątkowych zdjęciach. Jednak tym razem ekipa postanowiła zaspokoić oczekiwania fanów domagających się występu w stolicy i przygotowała iście "Gruby Finał" trasy.
GrubSon i BRK wystąpili jako duet didżejski: DJ Twardykark i DJ BRK i poprowadzili również imprezę w asyście Jareckiego i Jotosklei, natomiast support zapewni DJ Anusz. Całości dopełniły występy zaproszonych specjalnie na tę okazję legendarnych gwiazd amerykańskiego hip-hopu, jakimi są The Alchemist i Chip-Fu.

Koncert GrubSona i BRK w Czwórce w "Ministerstwie Dźwięku"

I choć ostatnio wiele mówi się o tym, że kultura w Polsce umiera, a ludzie przestają chodzić na koncerty i kupować płyty, muzycy są dobrej myśli. – To nie tak – mówi BRK. – Po koncertach jest coraz więcej osób, które po autografy przychodzą z płytami a nie kartkami. Więc jeśli nawet jest spadek we frekwencji to minimalny, zamiast 500 osób przychodzi 400. Ja niczego nigdy nie zwalam na kryzys.

GrubSon wraz z BRK, w krzyżowym ogniu pytań  Rudejnacji i Dużego Pe w audycji "Cztery: Gramy!", opowiadali o zbliżającym się Grubym Finale i kondycji polskiej sceny hip-hopowej. By dowiedzieć się więcej, posłuchaj nagrania rozmowy, bądź obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

(kd/czwórka)

 


Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop MUZYKA

Czytaj także

Buka "Wspaniały widok na nic interesującego"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 20:00
Nowy album trójmiejskiego rapera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łagodna Pianka: lubimy śpiewać o wspomnieniach z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 12:00
Łagodna Pianka pochodzi z Podkarpacia i reprezentuje zupełnie nowe pokolenie na polskiej scenie muzycznej. Koncertem w "Ministerstwie Dźwięku" grupa udowodniła, że stać ich na wiele, a teraz wydaje debiutancki album, o której muzycy opowiedzieli w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C: teraz melorecytuję przy akordeonie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 09:00
Jeden z najciekawszych młodych producentów i artystów z kręgu hip-hopu oraz cenione trio akordeonowe - co może wyjść z takiego połączenia? W "Poranku OnLine" osobiście wyjaśnił nam to Łukasz Rostowski znany bardziej jako L.U.C.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźmitry Papko: żeby żyć na Białorusi trzeba milczeć

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 10:50
Białoruskie protest-składy i legendarne formacje polskiej sceny rockowej oraz reggae połączą siły i 21 kwietnia zagrają na koncercie w Warszawie na rzecz wolnej Białorusi. Dwa dni wcześniej na ekrany kin wejdzie film "Żywie Biełaruś!" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i z udziałem m. in. Karoliny Gruszki.
rozwiń zwiń