Gavlyn: wiara w siebie pozwala mi zdobywać świat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 14:00
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. 4 lipca zagra swój pierwszy koncert w Polsce, a w Czwórce opowiadała o tym, co ją kręci w muzyce i jak wyglądają jej występy na żywo.
Audio
  • Gavlyn zdobywa świat. My już wiemy dlaczego (Cztery Gramy/Czwórka)
Gavlyn
GavlynFoto: mat. prasowe/Ben Lorph

Singiel Gavlyn "What I Do" pochodzący z debiutanckiego albumu "From The Art" zajął top światowych list iTunes. Wielu pasjonatów muzyki rap określa artystkę jako wyjątkową postać na rynku muzycznym, gdyż słuchając jej odnosi się wrażenie jakby stała w opozycji do obecnie panujących trendów.

 - Rzeczywiście mam duży respekt dla osiągnięć złotej ery hip-hopu z połowy lat 90. - przyznaje Gavlyn. - Ale słucham też dużo nowych brzmień: drum'n'bassu, house'u, nawet rocka alternatywnego. Na razie jednak nie planuję wykorzystywać ich w mojej muzyce. W przyszłości tak, ale dojdę do tego małymi kroczkami.

Artystka przybyła do Europy na swoją pierwszą trasę koncertową w asyście ekipy Organized Threat w składzie: POETIC DEATH, PAPA J, YARAH BRAVO, DJ DUBPLATES i DJ MIKE STEEZ.

 - Odkąd zaczęłam rapować w wieku 16 lat występowałam w wielu różnych miejscach w Ameryce - wspomina artystka. - Teraz mam 23 lata, po raz pierwszy jestem w Europie i czuję, że ta podróż będzie dla mnie dużą inspiracją i zmotywuje mnie do tego, żeby robić jeszcze więcej, jeszcze lepszej muzyki.

Gavlyn wystąpi 4 lipca w Warszawie, w klubie 1500m2 do wynajęcia.
kul

Czytaj także

Jak zostać "Dobrym MC"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 09:20
- Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji więc dla pasjonatów hip-hopu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty - tłumaczy Jakuza i opowiada o szczegółach inicjatywy "Dobry MC".
rozwiń zwiń