Roots Rockets: w młodości słuchaliśmy Dżemu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 08:00
- Wyrośliśmy na starym, dobrym polskim bluesie, a potem zwróciliśmy się w stronę reggae - mówią członkowie Roots Rockets. - Bazą, na której zbudowaliśmy swoje wyobrażenie o muzyce, były kompozycje Dżemu.
Audio
  • Muzycy Roots Rockets o muzyce, emocjach, debiutanckim albumie "RRewolucja" i planach zawodowych (Czwórka/DJ Pasmo)
Roots Rockets
Roots RocketsFoto: mat. promocyjne

Roots Rockets powstali jesienią 2010 roku w Andrychowie. Zespół został założony przez wokalistę Beniamina Sobańca i początkowo występował pod nazwą Tybet. W swojej twórczości formacja miesza roots reggae i ska, a jej członkowe jednogłośnie deklarują, że najważniejszy jest dla nich emocjonalny wymiar muzyki.

- Mój tato grał i śpiewał w zespole Czerwie, więc to moje pierwsze muzyczne wspomnienie - mówi lider Roots Rockets. - Do dziś wokalista tej grupy, Maciek Kudłacik, jest naszym mentorem, opiekunem oraz drugim menadżerem.

Przez pierwsze dwa lata działalności skład Roots Rockets zmieniał się wielokrotnie. Sytuacja ustabilizowała się dopiero w kwietniu 2012 roku, gdy kończyli pracę nad debiutancką płytą. Jej nagranie było nagrodą zdobytą jesienią 2011 roku na nowosądeckim Treffowisku. Album został zarejestrowany w "Pozytywnym Studio" pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka. - To nie była jednorazowa sesja, tylko nieregularne odwiedziny, za każdy razem w innym składzie - wspomina perkusista, Tomasz Mańkowski. - Bardziej przypominaliśmy wtedy muzykancki kolektyw niż prawdziwy zespół. Na szczęście ten etap mamy już za sobą.

okładka
okładka płyty

Debiutancka płyta Roots Rockets "RRewolucja" ukazała się wiosną 2013 roku nakładem Zima Records. - Mamy świadomość, że naszej twórczości bliżej na razie do ewolucji niż rewolucji, ale mamy nadzieję, że ludzi, którzy posłuchają tego krążka, nasza muzyka natchnie do działania - mówią gośćie "DJ Pasma".

Materiał z debiutanckiego albumu zespół promował na trasie koncertowej. Występował w klubach i supportował m.in. Izrael, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpedę czy Jamala. W czerwcu 2012 Roots Rockets zdobyli pierwsze miejsce na festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy, a lider grupy, Beniamin, został zaproszony przez Sławomira Gołaszewskiego do nagrania piosenki "Każda chwila", skomponowanej przez DJ Feel-X’a i umieszczonej w audiobooku książki "Reggae Rastafari".

(kul / ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae

Czytaj także

Darek Malejonek pracuje falami

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 13:40
Kolejną osobą, która podzieliła się z Czwórkowymi słuchaczami tajnikami swojej pracy, jest Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockers. Wokalista, gitarzysta, autor tekstów na najwięcej pomysłów wpada w aucie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

November Project: terapia pozytywną muzyką

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 10:54
- Zależało nam na tym, by pokazać ludziom, że poprzez muzykę można zwalczyć swoje problemy, aktywizować się. Nasz zespół jest wyjątkowy siłą i energią, a nie niepełnosprawnością - opowiada w Czwórce o zespole November Project wokalista Paprodziad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: piosenki piszę z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 11:00
Ponad 50 twórców zaprosiło go do współpracy na swoich płytach, to chyba najlepszy dowód na to, że muzycy cenią jego talent oraz na to, że jest po prostu fajnym człowiekiem. Właśnie ukazała się jego najnowsza płyta, "Polor", którą Pablopavo nagrał z Ludzikami.
rozwiń zwiń