Paweł Małaszyński: z Cochise mamy głód grania

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 14:00
- Reprezentujemy taki rodzaj muzyki, który nie nadaje się na wszystkie imprezy, dlatego na sylwestrze w TV raczej nie zagramy - śmieje się Paweł Małaszyński. - Nasza nowa płyta jest mroczna i ciężka. Zrobiliśmy ją najlepiej, jak tylko potrafiliśmy.
Audio
  • Paweł Małaszyński opowiada o nowej płycie grupy Cochise (Czwórka/DJ Pasmo)
Paweł Małaszyński
Paweł MałaszyńskiFoto: Bartosz Bajerski

Trzynaście różnych historii opowiedzianych w mroczny, tajemniczy i rockowy sposób - to najnowsza propozycja grupy Cochise. Album "118" ukazał 10 lutego.

- Zależało nam, żeby ta płyta była bliższa naszemu koncertowemu obliczu - mówi gość "DJ Pasma" . - Dlatego cały materiał zarejestrowaliśmy na setkę. Takie z resztą były sugestie fanów, którzy chwalili nasze płyty, ale byli pod wielkim wrażeniem występów na żywo. Na album live nie jesteśmy jeszcze gotowi, ale "118" to na pewno krok w tym kierunku.

okładka
okładka płyty

Na nowej płycie znajdziemy wszystkie charakterystyczne cechy stylu grupy: surowe, energetyczne brzmienia  doprawione ciężkimi, wręcz metalowymi dźwiękami oraz klimatyczne i subtelne, dużo spokojniejsze oblicze kapeli. "118" to także dowód, że grupa, pozostając wiernym rockowej tradycji, potrafi wzbogacić swoje brzmienie o świeże i niebanalne rozwiązania.

- Jesteśmy zespołem, który nadal nagrywa w piwnicy - opowiada Paweł Małaszyński. - Nie dysponujemy potężnym budżetem, ale dbamy o detale. Stawiamy małe, ale przemyślane kroki. Mam nadzieję, że we właściwym kierunku.

Cochise tworzą Paweł Małaszyński - wokal, Wojtek Napora - gitara, Radek Jasiński - bas, Czarek Mielko - perkusja. Zespół ma na swoim koncie dwa studyjne albumy "Still Alive" oraz "Back to Beginning". Muzycy nagrali także cover numeru "Lick the blood off my hands" z repertuaru formacji Danzig , który ukazał się na kompilacji "Tribute to Danzig - Dark side of the blues".

Oprócz grania w zespole, Paweł Małaszyński występuje także w filmach, serialach telewizyjnych oraz na deskach warszawskiego Teatru Kwadrat. Jak udaje mu się pogodzić wszystkie zobowiązania? - Koncertowanie w przypadku formacji muzycznej to podstawa egzystencji, dlatego robię, co w mojej mocy, żebyśmy grali jak najwięcej - deklaruje aktor i wokalista. - Oczywiście, chwilami przypomina to ekwilibrystykę, żeby dograć terminy naszych występów i spektakli, ale staram się przynajmniej dwa weekendy w miesiącu spędzić z Cochise w trasie. Gramy dosłownie wszędzie. Ostatnio na przykład w klubie go-go, który specjalnie na ten czas został zamknięty. Grać rocka między rurami do tańca - to było ciekawe doświadczenie.

(kul/pj)

Czytaj także

Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hello Mark: nie boimy się słowa pop

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 09:00
Z lokalnej sensacji Hello Mark szybko stali się nadzieją polskiej sceny indie-popowej. Właśnie ukazał się debiutancki krążek grupy,"Close Your Eyes", o którym muzycy mówią, że "zamyka pierwszy etap działalności grupy i ma być przepustką do poszukiwań nowych brzmień i pomysłów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

AXMusique: najpierw był electrohouse, potem dorzuciliśmy gitary

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 21:00
Wokal, elektronika, gitara i perkusja - AXMusique wykorzystuje skromne, wydawałoby się, instrumentarium do tworzenia szeroko pojętej elektroniki, połączonej z dynamiką rock'n'rolla. Debiutancki album zespołu "Slimy Action Music" ukazał się pod koniec ubiegłego roku.
rozwiń zwiń