ZAMILSKA zmienia oblicze polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 14:00
Jeden utwór wrzucony do sieci i trzy dni - tyle wystarczyło, by życie Natalii Zamilskiej zmieniło się. Ale w przypadku takiego talentu więcej nie potrzeba. Oto ZAMILSKA - nowe oblicze polskiej elektroniki o światowym potencjale.
Audio
  • Rozmowa z Natalią Zamilską (Czwórka/DJ Pasmo)
  • ZAMILSKA zagrała w naszym studiu (Czwórka/DJ Pasmo)
ZAMILSKA w Czwórce
ZAMILSKA w CzwórceFoto: Czwórka

- Nie jestem gwiazdą, nie jestem nadzieją. Trochę przerastają mnie te określenia i hałas jaki się zrobił. Nie spodziewałam się, że to urośnie do takiej rangi - mówi gość "DJ Pasma". - Na scenie elektronicznej działam już jakiś czas. Spokojnie mogłabym powiedzieć, że od lat. Tyle, że wcześniej robiłam to od strony technicznej. Prowadziłam warsztaty audiowizualne i uczyłam młodych ludzi.

Natalia Zamilska zaistniała w świadomości fanów elektroniki w styczniu tego roku, kiedy do sieci trafił jej utwór "Quarrel". Nagranie z miejsca stało się głównym tematem rozmów blogerów, dziennikarzy muzycznych oraz tych, którzy lubią słuchać.

/

Muzyka Zamilskiej to elektronika pomieszana z techno, noisem, czasami elektronicznym worldem. Piszą o niej: "Bas, Bunt, Fashion, Gender i rozwalanie stereotypów". Ona sama dystansuje się do tego i przyznaje, że nie ma takiej szuflady, w którą można by włożyć jej twórczość.

- Nie chcę niczego kategoryzować, dla mnie muzyka nie ma płci - deklaruje artystka. - W naszym kraju niestety jest mało producentek. Dlatego kiedy kobieta pojawia się za konsoletą wciąż wzbudza niezdrowe zainteresowanie. A to odwraca uwagę od jej muzyki.

Debiutancka płyta ZAMILSKA "Untune" ukaże się na przełomie kwietnia i maja nakładem Bocian Records (CD/LP) oraz Mik Musik (DL/PR). - Będzie dużo basu - zapowiada producentka. - Moja muzyka wymaga dobrego ucha i dobrego sprzętu. Wiem o tym i robię to z premedytacją - dodaje z uśmiechem.

(kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Techno
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mimetic - nieuchwytny i nieobliczalny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 09:00
Muzyk wielozadaniowy i wszechinstrumentalista, Jérôme Soudan wystąpił ostatnio na festiwalu Avant Art we Wrocławiu, a nam zdradził, dlaczego lubi polską publiczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Pysh zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 10:00
Pysh zaczynał w 2004 roku. Do dziś operuje muzyką house pod różnymi postaciami - tech/deep/progressive. Swoje sety stara się urozmaicać ciekawymi rozwiązaniami brzmieniowymi. Występy w klubach dają mu potężny zastrzyk adrenaliny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Isnt zagrała na żywo w Czwórce. Posłuchaj seta

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 15:00
Jej gusta muzyczne ukształtowała mieszanka gatunków takich jak rock, grunge czy hip hop. We wszystkich tych gatunkach szukała jednak zawsze jednego: hipnotycznych dźwięków. Teraz zagrała swojego seta na żywo w Czwórce. Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń