X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mimetic - nieuchwytny i nieobliczalny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 09:00
Muzyk wielozadaniowy i wszechinstrumentalista, Jérôme Soudan wystąpił ostatnio na festiwalu Avant Art we Wrocławiu, a nam zdradził, dlaczego lubi polską publiczność.
Audio
  • Mimetic opowiada i swojej muzyce i życiu kulturalnym w Szwajcarii (Czwórka/Stacja Kultura)
Jrme Soudan wystąpił ostatnio na festiwalu Avant Art we Wrocławiu
Jérôme Soudan wystąpił ostatnio na festiwalu Avant Art we WrocławiuFoto: mat. promocyjne/Stephane Burlot

Jérôme Soudan jako Mimetic udziela się na wielu polach. Jako instrumentalista występuje na tradycyjnych koncertach, jako didżej odwiedza cały świat, komponuje ścieżki dźwiękowe do przedstawień teatralnych i spektakli tanecznych, a we Wrocławiu pojawił się także jako promotor szwajcarskiej kultury: - Wrocław znam od wielu lat, kiedyś grałem tutaj z pewną kapelą na festiwalu muzyki industrialnej. W ubiegłym roku także byłem obecny na Avant Art, teraz przywiozłem ze sobą zaprzyjaźnionych artystów - mówi Mimetic. - To wyjątkowe wydarzenie, bo nie ma w Europie zbyt wielu festiwali, które łączą muzykę, performance i taniec.

W swoim kraju Mimetic jest ważną postacią w świecie promocji i propagowania niebanalnych dźwięków. Od lat pełni funkcję dyrektora artystycznego odbywającego się w Genewie festiwalu Electron.

- Szwajcaria jest małym krajem, ale dzieje się w nim całkiem sporo - opowiada Soudan. - W rozmaitych dyscyplinach mamy dobrych i interesujących artystów, chociaż często nie są oni znani poza granicami kraju. A nasi performerzy zasługują na rozgłos, bo ich umiejętności i kreatywność są na bardzo wysokim poziomie.

Łączenie różnych awangardowych dyscyplin to cecha charakterystyczna dla twórczości tego artysty. Jérôme Soudan współpracował z kompozytorem Kasperem T. Toeplitzem, z industrialną formacją Von Magnet, w której grał na perkusji oraz z tak uznanymi choreografami jak Carol Brown czy Jan Linkens. W 1998 roku rozpoczął swoją działalność jako Mimetic. Jego dyskografia liczy co najmniej 12 albumów studyjnych, 15 singli i EP-ek oraz niezliczoną ilość wydawnictw składankowych. Ostatnim albumem Mimetica jest "Wherever We Will Not Go", wydany w roku 2013. Materiał z tego krążka artysta dwukrotnie prezentował w Polsce - we Wrocławiu i na Nowej Muzyce w Katowicach: - Polska publiczność jest bardzo otwarta. Bez problemu przyjmuje dziwne i pokręcone muzycznie eksperymenty, a przy okazji zachowuje się bardzo spokojnie. Bez agresji - opowiada Jérôme Soudan. - Dla artysty to idealne warunki do pracy twórczej. Dlatego lubię tutaj wracać.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Techno
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marc Romboy: trzeba dużo szukać, żeby mieć ciekawe sety

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 10:00
Jeden z najbardziej charakterystycznych producentów na scenie house i techno opowiedział w Czwórce o tym, co go obecnie najbardziej kręci w muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anja Kraft na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 15:11
Anja Kraft to młoda didżejka, która ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technoturyści w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 10:40
Co weekend młodzi ludzie z całej Europy imprezują na kilku kilometrach wzdłuż brzegu berlińskiej rzeki Szprewy. Przyglądał się im Tobias Rapp, a swoje spostrzeżenia opisał w książce "Zagubieni w dźwięku. Berlin techno i technoturyści".
rozwiń zwiń