Zespół Bethel: tworzymy zgraną ekipę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 09:28
- Mamy mocy skład, zawiązały się między nami relacje. Mam nadzieję, że będziemy razem jeździć po Polsce i koncertować - powiedział w Czwórce Grzegorz Wlaźlak, lider zespołu Bethel. 27 lutego ukazała się ich druga płyta pt. "Dobrze, że jesteś”.
Audio
  • Muzycy Bethel o płycie "Dobrze, że jesteś” (Czwórka/DJ Pasmo)
Bethel na koncercie w Ministerstwie Dźwięku
Bethel na koncercie w "Ministerstwie Dźwięku” Foto: Bartosz Bajerski

Bethel grają reggae z elementami dub oraz ska. Początkowo zespół tworzyły trzy osoby. Obecnie w składzie jest siedmiu muzyków, którzy mogą się już poszczycić wieloma nagrodami na festiwalach oraz osiągnięciami. Zagrali m.in. na dużej scenie "Przystanku Woodstock", występowali na jednym z największych festiwali reggae w Polsce, Regałowisko 2012 w Bielawie, a nawet supportowali Gentlemana.

Bethel w "Ministerstwie Dźwięku" [WIDEO] >>>

Muzycy przyznają, że dzięki koncertom zmieniła się też formuła zespołu. - Wszystkie koncerty od czasu wydania pierwszej płyty miały na nas potężny wpływ. Na to, jakie mamy podejście do muzyki. Sami czujemy różnicę - przyznał Wlaziak.

Tytuł ich drugiej płyty "Dobrze, że jesteś” kojarzy się z miłosnym wyznaniem. -  Dobrze jest to powiedzieć bliskiej osobie np. żonie tacie, mamie. Ważne jest, żeby doceniać drugiego człowieka nie tylko za to, co robi, ale za samą obecność - tłumaczył  lider zespołu Bethel w radiowej Czwórce. Zapewaniał, że Bethel robi muzykę dla ludzi, ale bardzo ważnym elementem jest w niej słowo. - Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się chce przekazać - podkreślił.

Muzyka Bethel kojarzyła się do tej pory z szybkimi numerami. Ale na płycie "Dobrze, że jesteś” pojawiły się symfoniczne, rozciągnięte kompozycje. Muzycy osiągnęli to również dzięki udziałowi w nagraniach klawiszowca Damiana. - Grał na fortepianie, dał z siebie wszystko. W nagraniach słychać miłość - tłumaczył Wlaziak. Album powstał w gdańskim studiu Custom 34. - Czuwał nad nami Piotr Łukaszewski. Jemu zawdzięczamy to, jak ta płyta brzmi - dodał Konrad, który odpowiada w zespole za instrumenty perkusyjne.

Będzie można się o tym przekonać już 28 marca podczas koncertu zespołu Bethel w warszawskim Fonobarze. Następnego dnia muzycy zagrają akustycznie w Łomży, by 30 marca wrócić do Warszawy i wziąć udział w półmaratonie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naaman: różnorodność to nasza siła!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:05
- Nasze korzenie wywodzą się z reggae, choć nie boimy się eksperymentować z innymi brzmieniami - mówią członkowie formacji Naaman. Właśnie ukazał się drugi album zespołu, na którym znalazły się znajdziemy dźwięki utrzymane w klimacie reggae, electro, dubstep, funk, soul oraz tanecznych lat 80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cham Phoenix: muzyka to nie sport, z nikim się nie ścigam

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 11:00
- Jamajka jest fajna dla dzieci i ludzi starszych. Ale jak się jest po środku warto przyjrzeć się całemu światu - mówi Cham Phoenix. - Do Polski trafiłam, bo szukałam dobrego dentysty. Teraz z polskimi artystami robię muzykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pustki: na "Safari" uratował nas producent

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 10:20
- Zrobiliśmy sobie przerwę, która pozwalała domniemywać, że nie nagramy już żadnej płyty i raczej nie wrócimy na scenę - przyznaje Basia Wrońska. - Ale stało się inaczej. Najnowszy album Pustek, "Safari", trafił do sklepów 7 marca.
rozwiń zwiń