Jamal i OCN - muzyczni romantycy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 19:30
- Dla mnie Miodu z Jamala to jest prawdziwy rocker, choć większość utożsamia go ze sceną reggae - mówi lider formacji OCN. - Obaj jesteśmy zadeklarowanymi fanami Deftones, łączy nas romantyzm muzyczny. Cieszę się, że w końcu mogliśmy zrobić coś razem.
Audio
  • Maciek Wasio z OCN opowiada o współpracy z Jamalem (Czwórka/DJ Pasmo)
okładka singla Definicja OCN  Jamal
okładka singla "Definicja" OCN & Jamal Foto: mat. prasowe/A. Wilk

Nagrana wspólnie z Jamalem "Definicja" jest singlem zwiastującym reedycję płyty "Waterfall", a przy okazji zarejestrowanym na nowo utworem, znanym do tej pory pod tytułem "Waterfall".

- Z Miodem poznaliśmy się lata temu w Radomiu, zawsze podobała nam się podobna muzyka, chętnie dzieliliśmy się muzycznymi odkryciami. Doszliśmy do wniosku, że nie ma co dłużej tego odwlekać i postanowiliśmy razem coś nagrać - wspomina Maciek Wasio. - Padło na "Waterfall", tyle, że w polskiej wersji językowej.

Utwór wyprodukowali związani z Jamalem Andrzej "Gienia" Markowski oraz Marcin Bors. Natomiast polski tytuł wymyślił Miodu.

- Ja miałem z tym gigantyczny problem. Zgadaliśmy się z Miodem smsowo i on mi napisał "to niech będzie <Definicja>, albo daj mi się jeszcze zastanowić" - wspomina lider OCN. - To mi tak usiadło w pamięci, że postanowiłem już nic nie zmieniać. Zwłaszcza w kontekście puenty tekstu, że to, co tracisz, definiuje cię. Z Miodem wychodzimy z tego samego założenia - przekaz werbalny jest bardzo istotny.

okładka
okładka singla

Reedycja krążka "Waterfall" planowana jest na czerwiec tego roku. - Nie chciałbym zdradzać wszystkich szczegółów, ale mogę powiedzieć, że polskojęzyczna będzie tylko "Definicja" - opowiada gość "DJ Pasma". - Ale nie zabraknie przeróżnych "gadżetów". Wydawnictwo będzie dwupłytowe, z koncertowym DVD, z bootlegiem ze studia i obszernym EPK z wywiadami. Mamy cały ogrom materiałów dodatkowych i nie zawahamy się go użyć. Nasi fani powinni być usatysfakcjonowani.

Oprócz nagrywania muzyki, rozmówca Bartka Koziczyńskiego jest także zapalonym surferem, który wreszcie odkrył swoje miejsce na ziemi. To leżąca w archipelagu Zielonego Przylądka wyspa Boa Vista. Tam też powstał teledysk do utworu "Definicja". - To wyjątkowo piękne i na szczęście nie odkryte jeszcze przez turystów miejsce - opowiada muzyk. - Mekka surferów. A że ostatnio mam kompletnego świra na punkcie poszukiwania fali, tam właśnie znalazłem swój zimowy dom. Na wiosnę wracam do kraju, żeby grać jak najwięcej koncertów.

(kul / ac)

Czytaj także

Chonabibe: polscy hip-hopowcy boją się melodii

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 09:40
- Wschód to nasz dom. Kochamy lubelski klimat - deklarują członkowie formacji Chonabibe. - Nic dziwnego zatem, że przeniknął on do naszej muzyki. Jesteśmy dumni z naszej "korzennej" tradycji i z tego, że w każdej sytuacji znajdujemy coś pozytywnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litza o Luxtorpedzie: lubimy czasem nabałaganić

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 12:00
Jak przyznaje Robert "Litza" Friedrich w rozmowie z Czwórką, to, że Luxtorpeda robi zawrotną karierę wcale nie sprawiło, że muzyk pozbył się kompleksów. - Jestem człowiekiem bardzo znerwicowanym i za każdy koncert słono płacę. Zawsze, gdy wchodzę na scenę, denerwuję się - mówi gitarzysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oberschlesien: w naszych żyłach płynie metal

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 16:20
Muzycy formacji Oberschlesien Michał Stawiński i Marcel Różanka opowiedzieli w Czwórce o tym, jak powstawał zespół, i dlaczego zdecydowali się śpiewać "ślońską godką". Zagrali też akustyczny koncert na żywo. Zapraszamy do słuchania i oglądania nagrań ze studia Czwórki.
rozwiń zwiń