Poprzytula: jesteśmy formacją patchworkową

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 09:00
- Tulimy wszystkie dźwięki, które nas tulą. I wysyłamy je do ludzi z otwartymi głowami - mówią członkowie zespołu Poprzytula. Alicja Kalinowska i Kuba Mitoraj wystąpili w "DJ Paśmie" u Uli Kaczyńskiej.
Audio
Poprzytula
PoprzytulaFoto: mat. promocyjne

Trzon zespołu Poprzytula tworzą Alicja Kalinowska i Kuba Mitoraj. W skład grupy wchodzą także Łukasz Łabuś, Andrzej Jeżewski i Grzegorz Posłuszny. - Z Alą znamy się od lat i przeszliśmy chyba przez wszystkie etapy naszego rozwoju muzycznego - wspomina Mitoraj. - Zaczynaliśmy od bardzo różnych rzeczy, a Poprzytula jest pięknym podsumowaniem naszej współpracy, która zaczyna żyć własnym życiem.

Okładka
Okładka płyty

W maju 2013 roku nakładem Anteny Krzyku ukazał się debiutancki album zespołu "Pobudzik". Jak mówią muzycy znajdziemy na nim przyjemną i wysublimowaną elektronikę, łącząca odległe rejony muzyki, zestawione w sposób nietypowy, często nieprzewidywalny. - Dla mnie Poprzytula to muzyczny patchwork i nie mam odwagi jednoznacznie określić kierunku, w którym zmierzamy - mówi Kalinowska. - Czerpiemy z tak wielu źródeł, tak wiele rzeczy nas inspiruje, słuchamy tak różnych artystów... Wiele elementów ukształtowało naszą muzyczną wrażliwość. Wykorzystujemy gitary, mamy rozbudowane elektroniczne instrumentarium.

Zespół Poprzytula ma na swoim koncie m. in. statuetkę Trytona dla największej osobowości artystycznej Festiwalu FAMA oraz udział w programie "X Factor". - Nasze telewizyjne występy dostały bardzo pozytywny odzew i choćby z tego powodu było warto - podsumowują goście "DJ Pasma". - Teraz chcemy to wykorzystać, skupić się na promocji i grać jak najwięcej koncertów.

Grupa Poprzytula w dwuosobowym składzie wystąpiła na Czwórkowej scenie. Zobacz dołączone do tekstu wideo.

(kul/pj)

Zobacz więcej na temat: Alternatywa Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Pustki: na "Safari" uratował nas producent

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 10:20
- Zrobiliśmy sobie przerwę, która pozwalała domniemywać, że nie nagramy już żadnej płyty i raczej nie wrócimy na scenę - przyznaje Basia Wrońska. - Ale stało się inaczej. Najnowszy album Pustek, "Safari", trafił do sklepów 7 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina: najbardziej inspirują mnie ludzie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 12:50
Nagrała dwie płyty, zawojowała internet nagranym z Piotrem Roguckim utworem "Karmelove", ostatnio wzięła udział w naszym projekcie #2CZWÓRKA. Dziś Marcelina zdradza nam tajniki swojego artystycznego warsztatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka w wirze pracy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 10:00
Gaba Kulka, laureatka Fryderyka z 2010 roku, regularnie wydaje kolejne produkcje, przyjmowane przez fanów oraz fachowców z dużym entuzjazmem. Już niedługo poznamy jej dwa nowe projekty. Praca nad nimi wygląda jednak zupełnie inaczej, niż nad poprzednimi.
rozwiń zwiń