Łona i Webber: na hip hopie można zarobić, ale to ciężki kawałek chleba

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 09:40
Błyskotliwe teksty Łony połączone z doskonałymi bitami Webbera sprawiają, że tandem od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce polskiego hip hopu. I świetnie sobie radzi: w studiu i na scenie.
Audio
  • Łona i Webber opowiadają o koncertowym dvd i wspominają stare czasy (DJ Pasmo/Czwórka)
  • Jahdeck zaprasza na festiwal Chonabibe w Opolu Lubelskim (DJ Pasmo/Czwórka)
Łona i Webber
Łona i WebberFoto: mat. prasowe

W odstępie dwóch lat Łona i Webber wydali dwie płyty: studyjny krążek "4 i pół" oraz koncertowe dvd, nagrane z zespołem The Pimps, które ukazało się 11 czerwca.

 - W rejestracji materiału koncertowego jest mniej precyzji, a więcej żywiołu. Zwłaszcza, że nasza płyta praktycznie nagrywana była na setkę - mówią goście "DJ Pasma" . - Wymagało to od nas większych przygotowań i dłuższych prób, ale efekt wydaje nam się bardzo zadowalający.

Łona i Webber w Czwórce - zobacz koncert > > >

Koncert nagrywany był w studiu Polskiego Radia w Szczecinie. W sumie zarejestrowano 77 minut muzyki, w tym utwory takie jak: "Konewka", "Rozmowa", "Nocny ekspres", "Nie pytaj nas". Album zawiera także film dokumentalny o zespole The Pimps.

 - Z Pimpsami od dawna jeździmy w trasę i gramy razem od wielu lat. Ten zespół zmieniał się trochę, przeobrażał, pracował nad swoim brzmieniem. - wspomina Łona. - Wreszcie doszliśmy do takiego momentu, w którym rzeczywiście warto to było zarejestrować i w formie dźwięku i obrazu, żeby pokazać tych wariatów na scenie, póki nie są jeszcze tacy starzy.

Twórczość Łony i Webbera zdobywa uznanie najróżniejszych środowisk, czego dowód stanowią liczne nominacje i nagrody. Szczecinianie zostali wyróżnieni między innymi tytułem Artystów Roku przez portal Popkiller i magazyn "Aktivist". Jakiś czas temu artyści postanowili założyć własną wytwórnię Dobrze Wiesz i zacząć pracować na własny rachunek: - Po tylu płytach staliśmy się bardziej samodzielni i dojrzeliśmy do własnej oficyny. Teraz mamy absolutną kontrolę nad wszystkim  i jak coś nam nie wyjdzie, możemy winić tylko siebie.

Wakacje to okres wzmożonej artystycznej aktywności. Wśród imprez na których będzie można posłuchać Łony i Webbera jest także Chonabibe Festiwal. Impreza odbędzie się w dniach 16 i 17 sierpnia w Opolu Lubelskim, a koncertom towarzyszyć będą widowiskowe zawody Ratz! BMX Jam, na które zaproszono najlepszych riderów w Polsce.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip hop MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vienio: polską muzykę z lat 80. i 90. po prostu trzeba znać

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:59
Jego nowa płyta "Profil pokoleń" to album, opierający się na hiphopowych wersjach artystów przełomu lat 80. i 90., m.in. Lecha Janerki, czy Grzegorza Ciechowskiego. Ich teksty są cytowane, ale jednocześnie przyodziane w nowoczesną aranżację i współczesny komentarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łona i Webber z Pimpami na DVD

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 12:00
W ciągu kilku ostatnich lat Łona i Webber zagrali z zespołem The Pimps wiele koncertów, trzeba było zatem któryś wreszcie zarejestrować. I udało się: nagrać koncert i wydać go na DVD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elvis Deluxe: psychodelia jest wpisana w stoner rocka

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 09:30
Zanim na Opene'rze eksploduje Queens Of The Stone Age w Czwórkowym studiu pojawili się polscy pionierzy stoner rocka - formacja Elvis Deluxe.
rozwiń zwiń