Mesajah: czuję jak moja muzyka wpływa na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 18:23
Najnowsza płyta Mesajah "Brudna prawda" to kilka gorzkich prawd o Polsce, a wszystko po to, żebyśmy uwierzyli w swoją siłę i zmieniali świat.
Audio
  • Mesajah opowiada o swojej muzyce i najnowszej płycie (DJ Pasmo/Czwórka)
Mesajah będzie jedną z gwiazd B-festivalu w Brzeszczach
Mesajah będzie jedną z gwiazd B-festivalu w BrzeszczachFoto: Bartosz Bajerski

7 czerwca ukazała się już trzecia solowa płyta Manolo, którego znamy też jako Mesajah. Artysta wciąż nagrywa również z Natural Dread Killez.

- Moja pierwsza płyta solowa "Ludzie prości" z 2008 roku to było to, co się nazbierało. Od tej pory zaczęła się moja solowa przygoda. Ale jest też zespół i staramy się to jakoś godzić - mówi Manolo w Czwórce. - Gdy tworzymy z chłopakami to jest wielka burza mózgów, każdy z nas wychował się na innej muzyce, jest większe mieszanie dźwięków i różnych stylów. Moje solowe płyty to jest to, jak ja to widzę od początku do końca.

Maken
Maken i Manolo w Czwórce /fot. Bartosz Bajerski

W żyłach Mesajah płynie polska i peruwiańska krew. Artysta przyznaje, że już w dzieciństwie nie było mu łatwo. - Miałem bardzo dużo problemów z tym związanych, nie akceptowało mnie społeczeństwo, ludzie, z którymi chodziłem do szkół. Spotykały mnie akty przemocy i agresji, nie było łatwo - przyznaje gość Makena. - Ale jestem bogatszy o tę drugą kulturę i czerpię z obu źródeł. Nie dzielę ludzi na rasy, klasy. pochodzenie i wyznania. Jestem obywatelem świata - dodaje.
Aktualnie Manolo uczestniczy w projekcie o tolerancji, odwiedza szkoły od podstawówek po uczelnie wyższe. Swoją muzyką i tekstami też stara się nieść przesłanie. Zdaje sobie sprawę, że jego twórczość wpływa na ludzi.
Na płycie "Brudna prawda" odnajdziemy gorzkie prawdy o życiu w Polsce. - Ja mówię o prostych rzeczach, przyziemnych sprawach - mówi Mesajah. - Żyjąc w betonowych molochach zamykamy się tylko w swoim mieszkaniu i nie interesujemy się tym, co jest na około. Chodzi o to żeby sobie uświadomić, że to my mamy tę moc i my zmieniamy ten świat. To w jaki sposób żyjemy może mieć duże oddziaływanie - mówi.
Na najnowszej płycie Mesajah nie zabrakło też gości. Artysta do współpracy zaprosił starych dobrych znajomych i ludzi, którzy byli wokół niego gdy nagrywał ten album.
Najbliższe koncert Mesajah to 28 czerwca - Łowicz. Później będzie można go posłuchać na Reggaelandzie i w Bielawie.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae

Czytaj także

Ras Luta: nie pretenduję do miana proroka

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 10:50
"Uratuj siebie" to drugi solowy album Ras Luty. Płyta ukazała się 9 marca, a jednym z pierwszych koncertów na trasie był występ u boku Michaela Rose, wokalisty legendarnego składu Black Uhuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maken: Zion Train to klasyka współczesnego reggae

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 18:00
Zion Train to ekipa, która przyjeżdża do Polski od 1996 roku. Grają u nas co rok. Oni polubili Polskę, a polska publiczność polubiła ich.
rozwiń zwiń