DJ Eprom: Sztigar Bonko to owoc miłości do Śląska i Cypress Hill

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 13:20
Dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Świata IDA i dwanaście razy otrzymywał tytuł Mistrza Polski ITF i IDA. Teraz DJ Eprom jako Sztigar Bonko nagrywa numery o Śląsku w hołdzie Cypress Hill.
Audio
  • DJ Eprom opowiada o projekcie Sztigar Bonko (DJ Pasmo/Czwórka)
Sztigar Bonko
Sztigar BonkoFoto: mat. prasowe/Asfalt Records

Zanim doszedł do punktu, w którym obecnie znajduje się, Michał Baj dzielił swój czas między pasję do muzyki i pracę w kopalni Borynia w Jastrzębiu. To właśnie wtedy w głowie artysty pojawiła się zajawka pod hasłem Sztigar Bonko. -  Praca na dole nie pieści, żeby nie zwariować trzeba głowę zająć myśleniem o innych rzeczach - mówi Eprom. - Żeby szychty szybciej leciały zająłem się Sztigarem Bonko. A że przy okazji wychowałem się na taśmach Cypress Hill, to szybko znalazłem cechy wspólne dla braci górniczej i hip-hopowej.

I choć od tego czasu minęło już sporo lat to pomysł nic się nie zestarzał i kiedy nadarzyła się okazja Eprom postanowił go zrealizować. - Zrobiłem to, bo się lubię śmiać. Jestem wesołym kolesiem, który lubi się dobrze bawić - deklaruje gość "DJ Pasma". - Sztigar Bonko to jest płyta dowcip. A że w naszym smutnych kraju takich muzycznych żartów jest jak na lekarstwo to, więc cieszę się, że ludzie to tak pozytywnie odbierają.

Rzeczywiście, odkąd utwór "Blam Plam" trafił do sieci zbiera świetne opinie od internautów.

- Cała płyta Sztigara powstała na tych samych sprzętach, na których nagrywali Cypress Hill - opowiada. - W ten sposób uzyskałem charakterystyczne brzmienie SP 1200 - legendarnej maszyny, która była w obiegu w złotych latach hip-hopu w Nowym Jorku.

We wrześniu Bonko rusza w trasę po Polsce. Zacznie się ona w Białymstoku, a część występów na Śląsku najprawdopodobniej odbędzie się na terenie kopalń. Ale to nie jedyne plany koncertowe Eproma. - 10 sierpnia jako Modulators w klubie NRD będziemy supportować D-Stylesa - zaprasza rozmówca Numer Raza. - To wydarzenie jest dla mnie ogromnym przeżyciem, bo D-Styles działa od 1985 roku i jest niekwestionowanym królem funky na scratchu.

kul

Czytaj także

Jak zostać "Dobrym MC"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 09:20
- Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji więc dla pasjonatów hip-hopu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty - tłumaczy Jakuza i opowiada o szczegółach inicjatywy "Dobry MC".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonovel: na "Różowym albumie" eksponujemy syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:00
Śpiewający perkusista i przy okazji frontman zespołu - rzadko się zdarza by jeden muzyk łączył wszystkie te funkcje. W tym gronie znajdują się Phil Collins, Ringo Starr oraz... Radek Bolewski z grupy Fonovel. Pod koniec maja ukazał się najnowszy krążek zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tede: teksty piszę w telefonie specjalnym szyfrem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:00
Raper dorósł i nagrał najdojrzalszy jak dotąd album. Nic więc dziwnego, że mówi o nim "to moja pierwsza solowa płyta, wcześniej były demówki".
rozwiń zwiń