52um: "Introversja" leczy lęki miłością

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 11:40
Najpierw był "52UM", potem "Superego", teraz przyszedł czas na "Introversję". Projekt 52um wydaje nową płytę i mówi, że krążek jest wyrazem tęsknoty za światem który dzisiaj został ekstremalnie zmarginalizowany przez pędzącą rzeczywistość.
Audio
  • 52um powrócił z nową płytą. Brylewski i Januszek zdradzają szczegóły wydawnictwa (Czwórka/DJ Pasmo)
Trzecia płyta w dorobku 52umu ukazała się 26 listopada
Trzecia płyta w dorobku 52umu ukazała się 26 listopada

Trzeci album zespołu 52UM jest nawiązaniem do okresu nazywanego przez samych muzyków „PRASZUMEM” - początków aktywności twórczej duetu Roberta Brylewskiego i Konrada Januszka.

- Wróciliśmy do metody pracy, tej z 2001 roku, kiedy zaczynaliśmy wspólną przygodę - mówi Robert Brylewski. - Tak nagraliśmy zupełnie nowy materiał, tym razem punkt ciężkości kładąc na akustyczne brzmienie gitar i nastrojowe elektroniczne instrumentarium Wojtka Konikiewicza i Pawła Stawarza.

Na płycie pojawiają się też zaskakujący goście. Wśród nich grupa Poziomki z przedszkola w Siemianowicach Śląskich. - To pomysł naszego genialnego wibrafonisty, który na co dzień współpracuje z dziećmi. Powiedział nam, że mając utwór traktujący o tak ważnych sprawach jak "VIVA el MuNdo", udział dzieciaków wzmocni jego przekaz - tłumaczą goście Bartka Koziczyńskiego. - W tej kompozycji rola Brylewskiego ograniczyła się do bycia dziadem z Mickiewicza, ale Poziomki wcale się go nie bały - podsumowuje Konrad Januszek.

Album "Introversja" ukazała się 26 października nakładem Fonografiki. Album promuje singiel "Skarb". Reżyserem teledysku został znany raper Piotr 'Vienio' Więcławski.

Na uwagę zasługuje też okładka płyty. Znalazł się na niej rysunek "Warszawa 2013" uzdolnionego 17-letniego artysty, Jeremiasza Popiela. - To niezwykły człowiek, o niezwykłej wrażliwości, który podąża przez życie swoją indywidualną drogą - mówi Konrad Januszek. - Jeremiasz jest dzieckiem autystycznym i synem naszego przyjaciela, który rysunkami właśnie komunikuje się ze światem. Praca, która trafiła na okładkę mówi o alienacji we współczesnym świecie. Jeśli doda się do tego fakt, że autor doskonale wie co to znaczy, przekaz chwyta za serce i mamy nadzieję, że wzmacnia też przesłanie naszych kompozycji.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA wywiad

Czytaj także

BiFF: fajnie jest robić to, co się lubi

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 07:00
- Pulsujący życiem, nerwowy rytm i przebojowa ekstrawertyczność nie dadzą jej zginąć w tłumie - tak o nowej płycie BiFF mówią jej twórcy: Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Earl Jacob serwuje "vintage na sterydach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
Tisztelet, The Bartenders, Ludziki - Jakub Sadowski nie może narzekać na brak muzycznego doświadczenia. To, czego już się nauczył postanowił wykorzystać w solowym projekcie i jako Earl Jacob wydaje właśnie płytę "Warto rozrabiać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zalewski: Nosowskiej zawdzięczam sceniczne obycie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 12:45
10 lat temu wygrał "Idola", wydał płytę i słuch po nim zaginął. Teraz Krzysztof Zalewski powraca z nowym krążkiem. "Zelig" pokazuje zupełnie nowe oblicze artysty.
rozwiń zwiń