Darek Malejonek: zmienianie świata trzeba zacząć od siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:14
Darek Malejonek, jeden z gigantów polskiej sceny reggae, wiele lat temu zrezygnował z życia rockandrollowca na rzecz rodzinnej stabilizacji. Na swojej najnowszej płycie "Revolution" przekonuje, że najważniejszą rewolucją, którą powinniśmy przeprowadzać, jest ta w naszym własnym sposobie myślenia.
Audio
  • Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockers o nowej płycie "Revolution", pasji tworzenia muzyki i planach na przyszłość (Czwórka/DJ Pasmo)
Darek Malejonek to jeden z pierwszych w Polsce popularnych artystów, który tak mocno położył w swojej twórczości nacisk na krzewienie wartości chrześcijańskich
Darek Malejonek to jeden z pierwszych w Polsce popularnych artystów, który tak mocno położył w swojej twórczości nacisk na krzewienie wartości chrześcijańskichFoto: Wojciech Kusiński

Ostatnio światło dzienne ujrzała nowa płyta Maleo Reggae Rockers pt. "Revolution". Choć w dosłownym tłumaczeniu jej tytuł oznacza "rewolucję", Majelonek przyznaje, że nie ma on nic wspólnego z prawdziwą rebelią. - Chodzi o rewolucję w sercu - mówi muzyk. - Wszystkie, które znałem do tej pory skończyły się marnie. Dlatego uważam, że najważniejszą rewolucją nie jest ta, która coś zmienia, burzy porządek, tylko ta w sercu. Nie ta, która przychodzi z zewnątrz, tylko ze środka każdego z nas. Jeśli chcemy zacząć naprawiać świat, zacznijmy od siebie, wyplewmy zło z nas samych. Bo Babilon jest w nas.

Prywatnie Malejonek także stara się trzymać tej zasady. Zamiast życia rockendrollowca, wybrał spokój, stabilizację, rodzinę. Sam siebie nazywa "family man". - Staram się walczyć z własnym egoizmem, pychą. To są cechy, które niszczą ludzi, a niestety wszelkie relacje są na nich oparte - mówi muzyk w "DJ Paśmie". - Sam jednak nie dałbym rady, potrzebuję wsparcia od Boga.

Czytaj także Darek Malojonek: teksty są najważniejsze <<<

Malejonek przyznaje, że stara się śpiewać o tym, co dotyczy jego samego, a także rzeczy, które przeżył. - Nienawidzę, gdy ktoś mówi mi, że czegoś nie mogę zrobić. Śpiewam "od siebie", mówię, jakie było moje życie. Jeśli chcesz, posłuchaj tego, jeśli nie, to nie - mówi muzyk. - Nie cierpię moralizowania.

Maleo reggae rockers nagrywają swoje płyty "na setkę". A "Love Revolution" jest już piątym krążkiem zarejestrowanym w ten sposób. Metoda ta polega na nagrywaniu wszystkich instrumentów i wokali na raz w czasie rzeczywistym, zamiast rejestrowania każdego ich po kolei i żmudnej edycji. - Teraz płytę może nagrać każdy, a problemy pojawiają się potem na koncertach - mówi Malejonek. - Podczas nagrywania "na setkę" emocje są jednak podobne do tych, które pojawiają się na koncercie. W ten sposób nagrywano zresztą w latach 70. Warunek jest jeden: zespół musi być dobry, bo potem nie ma możliwości poprawienia ścieżek. Jeśli jednak kapela jest sprawna, zgrana od lat, polecam tę metodę nagrań.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae
Czytaj także

Zwycięzcy "Czwórka Reggae Contest" zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 07:50
Big Up! - to oni podobali Wam się najbardziej w plebiscycie, który towarzyszył tegorocznej edycji festiwalu w Ostródzie. Postanowiliśmy oddać im głos, mikrofony i Czwórkowe studio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

November Project: w naszym zespole dystans to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 08:00
Kiedyś grupa Guns N'Roses zasłynęła epickim przebojem "November Rain", teraz November Project wysyłają w świat pozytywne wibracje i dziarskie reggae.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Banach: ojcostwo odkryło mnie na nowo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:09
- Bycie ojcem i odkrycie w sobie zupełnie nowych pokładów miłości, uczuć, odpowiedzialności pozwala mi też na nowy etap w pasji, życiu artystycznym - opowiedział w Czwórce Piotr Banach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

MadMajk: dać ludziom optymizm

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 12:20
Jeden z najciekawszych albumów 2013 roku na scenie polskiego reggae, to solowy debiut MadMajka. - To jest materiał podnoszący na duchu, pozytywny i ciepły. Sporo czytam rzeczy kształtujących charakter, nadających mu optymizm i staram się to samo przekazywać ludziom - opowiada w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń