We will fail - przyjemność błądzenia w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 14:00
W Czwórce zagrała Aleksandra Grünholz. To kolejny wyjątkowy kobiecy live act w "DJ Paśmie".
Audio
  • Aleksandra Grünholz gra w Czwórce (Czwórka/DJ Pasmo)
  • Aleksandra Grünholz opowiada o swojej przygodzie z dźwiękiem (Czwórka/DJ Pasmo)
Aleksandra Grnholz zagra w DJ Paśmie - w piątek, 11 kwietnia, po godzinie 21.00
Aleksandra Grünholz zagra w "DJ Paśmie" - w piątek, 11 kwietnia, po godzinie 21.00Foto: Olga Ozierańska/mat. pras.


Z wykształcenia jest projektantem graficznym, z pasji - muzykiem i artystką działająca na polu audioperformansu. Współpracuje z wieloma innymi artystami oraz muzykami, współtworzy grupę artystyczną OKO, a z Piotrem Tkaczem działa w duecie Tirips. W rozmowie z Ulą Kaczyńską zdradza, że swoją przygodę z dźwiękiem rozpoczęła na poznańskiej ASP.

- Wszystko zaczęło się na studiach w Poznaniu. Na ASP uczyłam się projektowania graficznego - mówi artystka. - Jest tam też taki kierunek, który nazywa się „Intermedia”, a struktura uczelni pozwala ludziom z innych kierunków skosztować nauki także tam. Mieliśmy pracownię audiosfery, w której zajmowaliśmy się dźwiękiem i tam powstawały moje pierwsze eksperymenty muzyczne.
Aleksandra Grünholz inspirują eksperymenty dźwiękowe, radykalna elektronika. Jedna z płyt Headphonics zrobiła na niej duże wrażenie i sprawiła, że chciała eksplorować i szukać dźwięków.
- Poszukuję brzmień intrygujących, niesztampowych, ich dziwnych zestawień - mówi gość "DJ Pasma". - Szukam ich wszędzie: w otoczeniu, w produkcjach muzycznych dostępnych na rynku, w mieście.
W grupie OKO Aleksandra Grünholz, wraz z dwiema koleżankami, zajmuje się eksperymentalną sztuką dźwięku, działaniami na żywo, rzeczami transowymi oraz poszukiwaniami w dziedzinie głosu.

Jako We will fail artystka skupia się na przyjemności błądzenia. W swojej twórczości wykorzystuje nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory oraz elektroniczną perkusję i miesza to wszystko w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość.
Aleksandra Grünholz zagrała w "DJ Paśmie" - posłuchaj rozmowy z artystką i jej występu.

(pj/mm)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Techno
Czytaj także

DJ Pysh zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 10:00
Pysh zaczynał w 2004 roku. Do dziś operuje muzyką house pod różnymi postaciami - tech/deep/progressive. Swoje sety stara się urozmaicać ciekawymi rozwiązaniami brzmieniowymi. Występy w klubach dają mu potężny zastrzyk adrenaliny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Isnt zagrała na żywo w Czwórce. Posłuchaj seta

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 15:00
Jej gusta muzyczne ukształtowała mieszanka gatunków takich jak rock, grunge czy hip hop. We wszystkich tych gatunkach szukała jednak zawsze jednego: hipnotycznych dźwięków. Teraz zagrała swojego seta na żywo w Czwórce. Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

ZAMILSKA zmienia oblicze polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 14:00
Jeden utwór wrzucony do sieci i trzy dni - tyle wystarczyło, by życie Natalii Zamilskiej zmieniło się. Ale w przypadku takiego talentu więcej nie potrzeba. Oto ZAMILSKA - nowe oblicze polskiej elektroniki o światowym potencjale.
rozwiń zwiń