X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat liczb i droga do świetnej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 14:24
- Praca ekonomisty nie pozwala się nudzić. Każdy dzień przynosi coś nowego - mówi Maciej Karasiński, zarządza aktywami.
Audio
  • Na czym polega zawód ekonomisty, i czy wystarczy skończyć technikum by wykonywać go dobrze (Instytut zatrudnienia/Czwórka)
Jeden podatek może się spotkać z aprobatą pracodawców, którzy spędzają długie godziny na wyliczeniach właściwej kwoty podatku i składek za swoich pracowników.
Jeden podatek może się spotkać z aprobatą pracodawców, którzy spędzają długie godziny na wyliczeniach właściwej kwoty podatku i składek za swoich pracowników.Foto: Glow Images/East News

Ci którzy myślą o zawodzie ekonomisty powinni choć trochę lubić matematykę. To ciągła praca z liczbami. - Świat finansów to cyferki i pieniądze. I chyba dlatego jest to arena takiej walki - mówi Karasiński. - Trzeba być przygotowanym na stresowe sytuacje, być opanowanym i trzeźwo podejmować decyzje, zwłaszcza gdy dokonuje się transakcji za miliony.

Jan Grądzki, dyrektor Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 w Warszawie opowiada o klasie o wyjątkowym profilu "technik ekonomista". Podkreśla, że nauka u nich otwiera drzwi do niemałych karier w bankach czy urzędach, ale procentuje też na późniejszych studiach. Uczniowie jego szkoły praktycznego wykonywania zawodu uczą się już w trakcie technikum. - Nasi absolwenci radzą sobie w życiu, wiedzą jak chwycić byka za rogi - mówi Grądzki.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Jan Grądzki (dyrektor Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 w Warszawie)

Data emisji: 12.05.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak