Polskie Radio
Section05
ekonomia

Gospodarka Chin rozczarowała. Ekspert: znaczącym problemem jest bezrobocie wśród młodych

W Chinach słabnie tempo wzrostu gospodarczego, niepokoją też dane o sprzedaży. Kłopoty gospodarcze Państwa Środka są jednym z głównych tematów III plenum partii komunistycznej. Uczestniczy w nim kilkuset wysoko postawionych członków Komunistycznej Partii Chin - urzędników, dowódców wojskowych, szefów prowincji i naukowców. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Chiny gospodarka chin Michał Strzałkowski Xi Jinping

Dlaczego nie czytamy zawieranych umów? Co zrobić, aby nie podpisać niekorzystnej umowy?

Umowy, które często podpisujemy bez wnikliwej lektury, bywają obszerne, skomplikowane i trudne do zrozumienia. Czy to wystarczający powód ich ignorowania? Co zrobić, aby przez nieuwagę nie podpisać niekorzystnej dla nas umowy? Lekkomyślne podejście, szczególnie pomijanie treści zapisanych drobnym drukiem, może przysporzyć nam poważnych problemów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka dane osobowe mieszkania mieszkania na wynajem prawo GOSPODARKA praca Sylwia Zadrożna Monika Suszek

Akcja "TIR-y na tory" po latach. Co zostało nam z tych pomysłów i marzeń?

W dobie drastycznych zmian klimatycznych i poszukiwania rozwiązań przyjaznych dla środowiska transport towarów koleją wydaje się czymś wręcz nieuniknionym. A przecież hasło "TIR-y na tory!" rozbrzmiewa już od blisko 10 lat. Miało być tak pięknie, a jednak koleje wciąż przegrywają z wielotonowymi ciężarówkami. Co poszło nie tak?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA transport kolej kolejnictwo TIR ciężarówka pociągi ekologia Kuba Witkowski Robert Grzędowski Trójka

"Po raz kolejny łączymy światy" - już wkrótce Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

- Sprawdzamy czy można połączyć świat ekonomii i wielbicieli książek, dlatego już 21 maja spotkamy się w przestrzeni Giełdy Papierów Wartościowych. Tego jeszcze nie było! - podkreśliła w Polskim Radiu Dzieciom Agnieszka Karp-Szymańska dyrektor programowa Festiwalu Ojce i Dziatki. Gość audycji "Kulturalna Strefa" dodała też, że wybór nie była przypadkowy, bo związany z Rokiem Edukacji Ekonomicznej.
Zobacz więcej na temat:  literatura patronatPRD radio dla dzieci literatura dziecięca książki dla dzieci Martyna Chuderska DAB+ pieniądze giełda papierów wartościowych

Społeczna odpowiedzialność biznesu. Na czym polega w praktyce i dlaczego jest tak ważna?

Czy rozumienie tego pojęcia ulegało zmianie? Czy uniwersytety powinny być odpowiedzialne społecznie i co to właściwie znaczy? I jakich liderów powinny kształcić polskie uczelnie? O tym w "Eurece" rozmawialiśmy z rektorem Szkoły Głównej Handlowej - prof. Piotrem Wachowiakiem.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Domoradzki ekonomia społeczna Szkoła Główna Handlowa społeczeństwo biznes firma negocjacje komunikacja

Polskie Radio 24 Środki z KPO dla Polski. Ekonomista wskazuje ważną kwestię

- KPO dla Polski to w sumie około 60 mld euro, ale mamy z tym pewien problem. Bo jeżeli nie będzie aneksowania pierwotnych terminów rozliczenia środków, to nie będziemy w stanie ich wykorzystać. Dlatego wniosek w tej sprawie wpłynął do Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że to aneksowanie się uda - podkreślił w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo Krajowy Plan Odbudowy