Polskie Radio
Section05
ekonomia

Prezes PTE: wzrost liczby zakażeń COVID-19 wymusi obszary lockdownu

- Zamykanie gospodarek na pewno nie będzie takie, jak na początku pandemii. Narastająca liczba zachorowań na COVID-19 wymusi obszary lockdownu, co już się przejawia w zamykaniu połączeń komunikacyjnych do niektórych krajów, albo narzucaniu surowych zasad dotyczących kwarantanny - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekonomia gospodarka polska Krzysztof Grzybowski

Dr Dawid Piekarz: zamknięcie całej gospodarki nie jest panaceum na pandemię

- Gdyby nastąpił kolejny lockdown, to by faktycznie było absolutnie potężne zagrożenie, przede wszystkim dla finansów państwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, odnosząc się do ekonomicznych skutków ewentualnego ponownego zamknięcia gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koronawirus ekonomia finanse publiczne gospodarka polska Jerzy Jachowicz

"Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". Rusza Forum Ekonomiczne w Karpaczu

W południe od prezentacji raportu o stanie polskiej gospodarki rozpocznie się Forum Ekonomiczne w Karpaczu pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". W trzydniowym wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich wezmą udział eksperci, politycy, przedstawiciele rządu i przedsiębiorcy z kraju oraz zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka polska Forum Ekonomiczne 2020 ekonomia finanse infrastruktura Karpacz forum POLSKA

"Jedyny pomysł to zadłużanie się". Ekonomista o walce z pandemią koronawirusa

- Gdyby rok temu ktoś powiedział, że deficyt budżetowy będzie dziś wynosił 120 mld, złapalibyśmy się za głowę. Niemal na całym świecie jedynym pomysłem na walkę z koronawirusem jest zadłużanie się i dodrukowywanie pieniędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA koronawirus pandemia budżet Polski ekonomia Piotr Wąż Polskie Radio 24

"Musimy stanąć na rzęsach". Marek Zuber o zarządzaniu kryzysem w gospodarce

- Patrząc na wypowiedzi przedstawicieli medycznych ze świata i niektórych polityków, tak naprawdę nigdy nie mieliśmy wycofania pandemii. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wyłączenie pewnych obszarów gospodarki lub poszczególnych branż, tych najbardziej zagrożonych - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA COVID-19 pandemia ekonomia Antoni Trzmiel