Świat liczb i droga do świetnej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 14:24
- Praca ekonomisty nie pozwala się nudzić. Każdy dzień przynosi coś nowego - mówi Maciej Karasiński, zarządza aktywami.
Audio
  • Na czym polega zawód ekonomisty, i czy wystarczy skończyć technikum by wykonywać go dobrze (Instytut zatrudnienia/Czwórka)
Jeden podatek może się spotkać z aprobatą pracodawców, którzy spędzają długie godziny na wyliczeniach właściwej kwoty podatku i składek za swoich pracowników.
Jeden podatek może się spotkać z aprobatą pracodawców, którzy spędzają długie godziny na wyliczeniach właściwej kwoty podatku i składek za swoich pracowników.Foto: Glow Images/East News

Ci którzy myślą o zawodzie ekonomisty powinni choć trochę lubić matematykę. To ciągła praca z liczbami. - Świat finansów to cyferki i pieniądze. I chyba dlatego jest to arena takiej walki - mówi Karasiński. - Trzeba być przygotowanym na stresowe sytuacje, być opanowanym i trzeźwo podejmować decyzje, zwłaszcza gdy dokonuje się transakcji za miliony.

Jan Grądzki, dyrektor Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 w Warszawie opowiada o klasie o wyjątkowym profilu "technik ekonomista". Podkreśla, że nauka u nich otwiera drzwi do niemałych karier w bankach czy urzędach, ale procentuje też na późniejszych studiach. Uczniowie jego szkoły praktycznego wykonywania zawodu uczą się już w trakcie technikum. - Nasi absolwenci radzą sobie w życiu, wiedzą jak chwycić byka za rogi - mówi Grądzki.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Jan Grądzki (dyrektor Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 w Warszawie)

Data emisji: 12.05.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/kd