Pielgrzymka, medale i wakacyjne spotkania

Audycję "W dobrych zawodach" zaczniemy od tego, że osiemdziesiąt trzy monety i medale z wizerunkiem sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz inne pamiątki związane z osobą Prymasa Tysiąclecia można zobaczyć w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. "Kard. Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata" – to tytuł wystawy, która została otwarta 9 sierpnia w jedynym tego typu muzeum na świecie.
Pielgrzymka podążająca na Jasną Górę
Pielgrzymka podążająca na Jasną GóręFoto: Shutterstock
O Audycji

Sierpień to miesiąc pielgrzymek. Wierni na Jasna Górę pielgrzymują także na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Warszawska Pielgrzymka Rowerowa wyruszy 22 sierpnia z parafii św. Łukasza na Jelonkach w Warszawie, a na Jasną Górę dotrze 26 sierpnia. Pielgrzymi będą w różnym wieku, warunkiem jest "dyspozycja duchowa i odpowiedni stan zdrowia". Warunkiem jest, że każdy niepełnoletni pielgrzym musi mieć kartę rowerową. Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić o tym powiemy w audycji.

Na koniec powiemy o tym że nad swoim miejscem we współczesnym Kościele zastanawiać się będą uczestnicy tegorocznej Golgoty Młodych - ewangelizacyjnego spotkania organizowanego co roku pod koniec wakacji w Serpelicach nad Bugiem. Tegoroczna edycja Golgoty Młodych będzie odbywać się pod hasłem "Odrzucony Kamień" i nawiązuje do słów Psalmu 118: "Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym. Stało się to przez Pana: cudem jest w naszych oczach". Na Golgotę Młodych zapraszają od 26 do 30 sierpnia bracia kapucyni.

Zaprasza Sylwia Sułkowska.

Playlista
  • Telex - The Beat Goes On/Off (2021 Remix - Edit)
  • Dj Yonas - W oku błysk ft. Szejk Biforjuz, Bęsiu & Sztoss
  • JILL SCOTT - Closure
  • NZCA Lines - Two Hearts
  • Siewcy Lednicy - Poślij nas
  • HUSKY & SIMON FIELD - Free (ft. Shyam P - Richard Earnshaw Edit)
  • C+C MUSIC FACTORY - Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)