Tomasz Makowiecki w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 19:00
Podczas koncertu w audycji "Ministerstwo Dźwięku" wokalista prezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "Moizm".
Audio
  • Tomasz Makowiecki opowiada o swojej płycie (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
  • Koncert Tomka Makowieckiego w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
Tomasz Makowiecki
Tomasz MakowieckiFoto: Bartosz Bajerski

Tomasz Makowiecki to kompozytor, wokalista i autor tekstów. W 2010 roku zajął się solową działalnością artystyczną. Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach - finalne, oparte na syntezatorach brzmienie całości Makowiecki dopracowywał już w domowym studiu.

Efektem trzech lat pracy jest "Moizm" - eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, autorami tekstów są z kolei: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Death). O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniach płyty - ważne nazwiska krajowej sceny elektronicznej: Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

Zobacz także: Koncerty w Czwórce <<<

Jedną z inspiracji dla tytułu płyty jest credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989 roku pt. “Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności. I taka jest właśnie nowa płyta Makowieckiego: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Sokoła i Marysi Starosty w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 19:00
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia nagrania koncertu oraz krótkiego wywiadu z muzykami, a także galerii zdjęć z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mesajah zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 11:30
Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to światowej sławy wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Artysta wystąpił na żywo w Czwórce.
rozwiń zwiń