Maciej Giemza: Dakar 2020 to był sprawdzian moich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 15:40
- Każdy etap chciałem przejechać jak najszybciej, ale wiedziałem też, że na metę muszę dotrzeć cały i zdrowy - opowiada Maciej Giemza. - Na każdym odcinku Rajdu Dakar 2020 miałem robotę do wykonania, dopiero na koniec odkręciłem gaz, żeby sprawdzić swoje możliwości - dodaje. 
Audio
  • Maciej Giemza podsumowuje swój udział w Rajdzie Dakar 2020 (Co Was Kręci/Czwórka)
Maciej Giemza
Maciej GiemzaFoto: Mateusz Fusiarz/Czwórka

Czytaj także
Rafał Sonik Dakar 1200F.jpg
Rafał Sonik znów na podium Dakaru

Tegoroczny rajd obejmował 12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki specjalne. - Już pierwszego dnia mieliśmy do przejechania 750 kilometrów - opowiada Maciej Giemza i przyznaje, że najbardziej uciążliwymi etapami były dla niego te, które miały najwięcej kilometrów. - Taka jazda męczy i nuży. Siedzimy na motocyklu niemalże od nocy do nocy. Ale w trakcie rajdy nie zdarzyło mi się pomyśleć, że chciałbym "zejść" z trasy - dodaje.   


Czytaj także
Shutterstock Hołowczyc 1200F.jpg
Hołowczyc o Rajdzie Dakar. "To zupełnie nowa odsłona"

Tegoroczny rajd odbył się w Arabii Saudyjskiej. - Przed wyjazdem organizatorzy straszyli nas nie tylko zróżnicowaniem terenu, ale też zmienną temperaturą. I dobrze, że to zrobili. W nocy było zimo, w okolicach 0 stopni, a kiedy robiliśmy dojazdów o godzinie 5 rano, to było maksymalnie 5. Dla motocyklistów to wyzwanie. Miałem pięć warstw różnych ciuchów, żeby to przetrwać i nie zamarznąć - wspomina gość Czwórki.   

W Rajdzie Dakar 2020 motocyklista ORLEN Team osiągnął najlepszy wynik ze swoich dotychczasowych startów w tej najtrudniejszej terenowej imprezie na świecie. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 17. miejscu.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Maciej Giemza (motocyklista, uczestnik Rajdu Dakar 2020)

Data emisji: 19.01.2020

Godzina emisji: 11.07

kul/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak