Polskie Radio
Section05
Rajd Dakar

Polacy byli liderami, zostali wykluczeni z Dakaru! Skandal?

Dwie polskie załogi Eryk Goczał i Oriola Mena oraz Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, rywalizujące w klasie samochodowej challenger, zostały wykluczone z Rajdu Dakar. Energylandia Rally Team nie zgadza się z decyzją organizatorów słynnego rajdu. W wydanym oświadczeniu polski zespół podkreśla, że ich auta były zgodne z regulaminem i zarzuca wrogie działania konkurencji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar Eryk Goczał sporty motorowe Moto sport

Dakar 2024: Eryk Goczał "dopiero" drugi. Hołowczyc miał wypadek: tragedia, ale jedziemy dalej dla WOŚP

Po raz pierwszy w tej edycji Rajdu Dakar w klasie challenger etapu nie wygrał Eryk Goczał. Był drugi, jego tata Marek trzeci, a poważne kłopoty na trasie miał trzeci zawodnik zespołu Energylandii Michał Goczał. Z kolei Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją po niedzielnym wypadku stracili już szansę na dobre miejsce w Rajdzie Dakar. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar Eryk Goczał Moto sport sporty motorowe

Dakar: "Młody" pokonał wujka i tatę, Hołowczyc jak wino

Eryk Goczał wygrał w Al-Ula w Arabii Saudyjskiej prolog Rajdu Dakar. Ubiegłoroczny zwycięzca imprezy w kategorii lekkich pojazdów SSV tym razem okazał się najlepszy w mocniejszej klasie challenger. Na krótkiej trasie wyprzedził wujka Michała, a 12. był jego tata Marek. Natomiast powracający po dziewięciu latach na dakarowe bezdroża Krzysztof Hołowczyc uzyskał szósty czas wśród kierowców samochodów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport Rajd Dakar Eryk Goczał Rajdy samochodowe Krzysztof Hołowczyc