Oscyp Snowboard Contest. Królowe zjazdów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:50
W audycji wracamy na Oscyp Snowboard Contest, gdzie rozmawialiśmy z najlepszymi polskimi riderkami - Martyną Maciejewską i Olą Koskiniotis.
Audio
  • Oscyp Snowboard Contest. Ola Koskiniotis o dziewczynach w snowboardingu (Co Was Kręci?/Czwórka)
Narciarka na stoku jeździ w kasku
Narciarka na stoku jeździ w kaskuFoto: Shutterstock.com/Andrey Yurlov

Oscyp Snowboard Contest to impreza ogranizowana przez riderów dla riderów. Organizowane od 12 lat zawody ciągle ewoluują i każdego roku ściągają di Białki tłumy amatorów sportów zimowych. A czego wciąż brakuje na Oscypie? Większej ilości żeńskich nazwisk. Na ten temat rozmawiliśmy z Martyną Maciejewską i Olą Koskiniotis.

- Tegoroczy Oscyp był wyjątkowy, bo w stawce pojawiło się wiele kobiet. Choć warunki do jazdy nie były idealne, to dawałyśmy radę. Na stoku mijamy się z legendami snowboardingu. Co roku spotykamy się w tym miejscu. Oscyp to małe święto tego sportu - mówiła Ola Koskiniotis.

Jak poszło polskim zawodniczkom? Jak wyglądają warunki do jazdy w Polsce? Gdzie możemy zobaczyć naszych reprezentantów sportów zimowych na żywo? O tym w nagraniu. 

Anna Jabłońska sprawdziła też, jak wyglądają kursy lawinowe w Tatrach, czyli szkolenia, w czasie których zdobędziesz wiedzę i podstawowe umiejętności związane z oceną ryzyka lawinowego podczas zimowych wypraw w góry oraz partnerskim ratownictwem lawinowym.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 9.02.2020

Godzina emisji: 11.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak