Chcesz uniknąć kontuzji na stoku? - Wzmocnij swoje mięśnie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 12:59
Jesień w pełni, a my już myślimy o zimie, śniegu, nartach i snowboardzie. Zbliża się sezon narciarsko-snowboardowy i warto byłoby spędzić go na stoku, niż z nogą w gipsie. Co zrobić żeby dobrze przygotować się do sezonu?
Audio
  • Dziennikarki radiowej Czwórki o idei biegu "Zawsze Pier(w)si" (Co was kręci?/Czwórka)
  • Michał "Brelok" Ligocki o tym jak przygotować się do sezonu snowboardowego (Co was kręci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Free-foto

lukasz borkowski 1200.jpg
Reżyser filmu "Biegacze": ultramaraton to doświadczenie metafizyczne

Michał Ligocki – polski snowboardzista, olimpijczyk, zawodnik klubu sportowego AZS AWF Katowice wyjaśniał w jaki sposób można zabezpieczyć się przed kontuzjami na stoku - Ważny jest trening wszystkich partii ciała. Mięśnie, to naturalny pancerz, który chroni nas zwłaszcza przy upadkach, dlatego warto przed rozpoczęciem sezonu wzmocnić każdą grupę mięśniową - tłumaczył.

W rozmowie z Hanną Dołęgowską przekonywał, że przed wejściem na stok bardzo ważna jest prosta rozgrzewka - Każdą grupę mięśniową należy rozruszać, po skończonym treningu warto rozciągnąć mięśnie. Rozgrzewka nie daje gwarancji, że unikniemy kontuzji, ale tego rodzaju przygotowanie zwiększa szanse na ich zminimalizowanie, kiedy w trakcie jazdy dojdze do upadku.

W audycji rozmawialiśmy o tym, gdzie mogą trenować ci, którzy nie mieszkają w pobliżu stoków narciarskich, połączyliśmy się także z dziennikarzami plenerowego studia Czwórki, relacjonującymi Bieg Kobiet Anita (Zawsze Pier[w]si) w Parku Szczęśliwickim w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Michał Ligocki Przed kontuzjami można zabezpieczyć się dzięki regularnemu treningowi

Mateusz "Brelok" Ligocki Mateusz "Brelok" Ligocki

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Goście: w nagraniu rozmowy Michał Ligocki (polski snowboardzista, olimpijczyk, zawodnik klubu sportowego AZS AWF Katowice)

Data emisji: 22.10.2017

Godzina emisji: 11.05

ac/mz