Paweł Grosz o miłości do driftu. "Ten moment, gdy wsiada się do auta, to najpiękniejsza chwila"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 12:24
- Jest dużo przygotowań i treningów, ale gdy już wsiadam do samochodu i mogę się od wszystkiego odłączyć, to najpiękniejszy moment - mówił Paweł Grosz, kierowca sportowy, drifter, założyciel jednej z pierwszych w Polsce szkół driftu, youtuber, szkoleniowiec. 
- Drifting to sport, w którym wciąż wiele mnie zaskakuje - mówił gość CzwórkiZdj. ilustracyjne
- Drifting to sport, w którym wciąż wiele mnie zaskakuje - mówił gość Czwórki/Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Thor Jorgen Udvang

Za nami pierwsza runda Mistrzostw Europy w Drifcie w Irlandii. - Chcę jeszcze więcej jeździć i więcej trenować. To była poważna lekcja dla mnie i całego zespołu, bo był to pierwszy nasz tak duży zagranicznych wyjazd - opowiadał kierowca driftingowy Paweł Grosz. Sam tor, na którym przeprowadzono zawody, także był wymagający. - Wąski zakręt i mało miejsca na błąd. Tymczasem drift jest sportem jednego błędu i każda pomyłka może zaważyć na ostatecznym wyniku - mówił gość Czwórki. - Jestem jednak zadowolony z tego przejazdu. 

Jak opowiadał, Irlandczycy są fanami driftu. - Jadąc samochodem, nie czułem reakcji publiczności, ale potem, gdy oglądałem relacje i zdjęcia, widziałem to, co działo się na trybunach - wspominał zawodnik. Jak podkreślał, zajawka na drifting dotarła także do naszego kraju, a ten sport prężnie się u nas rozwija. - Polska i Irlandia są aktualnie na czele w tej rywalizacji - mówił Paweł Grosz. - Ekipa jest najmocniejsza od wielu lat, właściwie niż kiedykolwiek. Tym bardziej cieszę się, że mogę zmierzyć się z najlepszymi kierowcami Europy. Stawka jest naprawdę "gruba", a ja cieszę się na ten sezon i nie mogę się doczekać kolejnej rundy w Szwecji. 

Posłuchaj
16:09 grosz PR4_AAC 2023_05_14-11-09-39.mp3 Paweł Grosz opowiada o swojej motoryzacyjnej pasji i planach (Co Was kręci/Czwórka)

Motoryzacyjna pasja Pawła Grosza rozpoczęła się już wiele lat temu. - Początki były jeszcze w moim rodzinnym Gdańsku, gdzie ustawiałem sobie przeszkody z pachołków, dzięki którym mogłem szkolić swoją precyzję jazdy - wspominał gość Czwórki. - Którejś zimy wieczorem pojechałem na parking centrum handlowego, zacząłem driftować i wtedy przepadłem - opowiadał. 

Sprawdź także:

Gość Czwórki tłumaczył, jak wygląda organizacja zawodów "od kuchni". - To duże wyzwanie, w którym wciąż wiele rzeczy mnie zaskakuje. Tegoroczny sezon składa się z sześciu rund, ostatnia odbędzie się w Polsce na Stadionie Narodowym. Tu specjalnie na weekend zostanie wylany asfalt. Przygotowania do wyjazdu poprzedzone są m.in. zbudowaniem auta i przygotowywaniem go, do tego oczywiście treningi. Mam bardzo fajny zespół, który mi pomaga - zaznaczył. - Jednak bycie kierowcą to wspaniała praca. Gdy nadchodzi ten moment, by wsiąść do auta i odłączyć się od wszystkiego - to najpiękniejsza chwila - podkreślił. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Paweł Grosz (drifter)

Data emisji: 14.05.2023

Godzina emisji: 11.10

kd