Ifi Ude: w życiu trzeba przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 15:57
Ifi Ude to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów o nigeryjskich korzeniach, której muzyka w zawrotnym tempie przebija się przez polski rynek muzyczny. – Wiem, że jeszcze wiele przede mną: podróże, poznawanie ludzi i siebie. Będzie coraz lepiej – mówi w Czwórce.
Audio
  • Ifi Ude o muzyce, pasji, tworzeniu i nowej płycie (Kontrkultura/Czwórka)
Ifi Ude w Czwórce
Ifi Ude w CzwórceFoto: screen wideo

Ifi
Ifi Ude w Czwórce

W swojej twórczości Ifi Ude łączy brzmienia etniczne z elektroniką. Jak przyznaje wokalistka, pomysł na tworzenie tego typu muzyki, powstał… sama z siebie. – Jestem osobą poszukującą. Szukam wolności, autentyczności, pewnego przekraczania granic. Granice trzeba łamać – mówi Ude. – Jeśli coś mnie zainspiruje, po prostu to robię.

Ude nagrała dotychczas trzy single, bierze udział w wielu różnych projektach. Właśnie kończy nagrywać solową płytę, którą będzie można kupić w sieci jeszcze przed wakacjami. – Ale oficjalną premierę planujemy dopiero na jesień – mówi wokalistka w Czwórce.

Okazuje się jednak, że prywatnie Ifi Ude słucha muzyki klasycznej. – Jest w niej inspiracja, powietrze, jakaś moc – przyznaje wokalistka.

Jak przyznaje Ude, jej marzeniem jest, by jej muzyka przemawiała za nią. Dlatego teraz czeka ją mnóstwo koncertów. By dowiedzieć się więcej o planach wokalistki, a także m.in. jej wspomnieniach z ogniska muzycznego, posłuchaj nagrania rozmowy z "Kontrkultury".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Nigeria
Czytaj także

Dawid Podsiadło: czuję się nagi śpiewając po polsku

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 09:40
Widzowie zapamiętali go z bardzo osobistych wykonań utworów Stinga czy Coldplay. Dawid Podsiadło, który postanowił nagrać płytę ze swoimi aranżacjami, przyjął zaproszenie do Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Diplo: byłem punkowcem, uwielbiałem hard core

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 09:29
Ponad tysiąc osób w klubie Palladium podziwiało występ kolektywu Major Lazer. Artyści dali z siebie wszystko, a nam zdradzili przepis na to jak robi się potężną koncertową wibrację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Wiwczarek: szacunek fanów od 30 lat to największe osiągnięcie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 14:03
Choć dziś Piotr "Peter" Wiwczarek, współzałożyciel metalowej formacji Vader, kojarzony jest głównie z ciężkim graniem i mocnym brzmieniem, kiedyś było zupełnie inaczej, bo Wiwczarek miał zostać... skrzypkiem.
rozwiń zwiń