X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ikenga Drummers - bałtycki afrobeat z Gdańska

- Ostatni skład zespołu Ikenga Drummers został wybrany przeze mnie świadomie. Pięknie się z nimi współpracuje - mówi Lawrence "Okey" Ugwu, założyciel grupy. - Muzyka, którą tworzymy to muzyka z mojego serca - dodaje. 
Okładka płyty Ikenga Drummers Movement for the future
Okładka płyty Ikenga Drummers "Movement for the future"Foto: mat.pras.
O Audycji
Tytuł Ikenga Drummers - bałtycki afrobeat z Gdańska
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis 

Lawrence "Okey" Ugwu 37 lat temu przyjechał do Polski, do Gdańska. - Wtedy zaczęło się moje obcowanie z kulturą. 1982 rok, to nie był najlepszy okres w Polsce - stan wojenny, pustki w sklepach, bieda - wspomina. - Do przyjazdu z Nigerii namówił mnie kolega, który tu studiował. Powiedział, że jest tak tanio, że miesiąc można przeżyć za 10 dolarów. Gdy przyjechałem przestraszyłem się, chciałem wyjechać, ale przetrwałem. Zachwyciłem się kulturą kaszubską wokół mnie - dodaje. 

W 1982 roku. czwórkowy gość przyjechał do Gdańska i tam mieszka do dziś. Pierwszym artystą, którego poznał był Robert Brylewski. - Gdańsk to zawsze było miasto otwarte, dlatego jest tak bliskie mojemu sercu. To miasto, w którym każdy może się odnaleźć, gdzie nikt nie może powiedzieć, że jest tylko moje. To nasze miasto - mówi. 


Lawrence "Okey" Ugwu/fot. M. Szajkowski Lawrence "Okey" Ugwu/fot. M. Szajkowski

Zespół Ikenga Drummers też powstał w Gdańsku. Ich muzyka to muzyka świata, bałtycki afrobeat, w którym słychać wpływy nigeryjskie. - Ja nazywam naszą muzykę afropunkiem - wywodzi się ona z afrobeatu, jest mieszana z wpływami słowiańskimi, żydowskimi, arabskimi - wyjaśnia gość Maćka Szajkowskiego. 

Kto dziś tworzy Ikenga Drummers? Kto na płycie "Movement for the future" zagrał gościnnie? Gdzie Lawrence "Okey" Ugwu szuka inspiracji, czyją muzykę ceni? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Lawrence "Okey" Ugwu (polski poeta, pedagog, muzyk i animator kultury)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 00:00

pj/kul

Playlista
Tagi

Playlista