Czeremszyna: szykujemy się na festiwal "Z wiejskiego podwórza"

W audycji "Folk Off" przenieśliśmy się na Podlasie i zaprosiliśmy na spotkanie z Barbarą Kuzub-Samosiuk i Mirosławem Samosiukiem, twórcami grupy Czeremszyna, którzy zdradzili plany koncertowe grupy i zaprosili na tegoroczną odsłonę Festiwalu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza".
Założyciele grupy Czeremszyna
Założyciele grupy CzeremszynaFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji

Tegoroczny XXVI Festiwal "z Wiejskiego Podwórza" - jak przekonywali organizatorzy - pełen będzie różnorodnych brzmień. - O pięknie tej różnorodności, nie tylko w muzyce, warto pamiętać na co dzień - podkreślała Barbara Kuzub-Samosiuk. Czeremszyna, którą współtworzą goście Czwórki na scenach Polski, Europy i świata funkcjonuje już 28 lat, a muzycy pochodzą z różnych krajów. - Dlatego na naszej podlaskiej scenie pojawiają się artyści reprezentujący przeróżne kultury, m.in. z Afryki, czy Azji, przedstawiciele kultury litewskiej, żydowskiej czy cygańskiej - wyliczali Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk. Z drugiej strony - Czeremszyna grała m.in. w Nepalu.

Posłuchaj
59:12 2021_05_05 00_00_39_PR4_Folk_Off.mp3 Rozmowa z Barbarą Kuzub-Samosiuk i Mirosławem Samosiukiem (Folk Off/Czwórka) 

Czytaj także:

-> Czeremszyna "Z wiejskiego podwórza"

Festiwal Kultur i Narodów w Czeremszy odbędzie się 23-25 lipca. - Na razie budujemy line up, ale już możemy zdradzić, że wystąpią Fanfara awantura z "Prawdziwym polskim techno", zespół Daj ognia, czyli skandynawski, transowy folk z Krakowa, czy grupa Wołosi - wyliczali goście Czwórki. - Planujemy także występy muzyków z Węgier, choć to oczywiście zależy od sytuacji związanej z pandemią.

Źr. Czeremszyna/Horiła sosna

Trzy lata temu światło dzienne ujrzała ostatnia - jak dotąd - płyta Czeremszymy. - Wciąż myślimy o kolejnej, ale na razie chcielibyśmy zacząć od grania koncertów, które już planujemy na czerwiec - tłumaczyli goście Czwórki.

___
W programie przenieśliśmy się także na Podlasie, gdzie dobiegły końca prawosławne Święta Wielkanocne. Nie zabrakło wspomnień i relacji z ich obchodów.Goście Czwórki wspominali także swój udział w ubiegłorocznej odsłonie stołecznego festiwalu "Bardzo ethno". Dowiedz się więcej >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Barbara Kuzub-Samosiuk, Mirek Samosiuk (Czeremszyna)

Data emisji: 05.05.2021

Godzina emisji: 00.10

kd

Playlista
  • Czeremszyna, - Ty dywczynońka
  • Czeremszyna, Czeremszyna, - Woły
  • Todar (Wajciuszkiewicz Zmicier), Czeremszyna, - Jamin-jamina
  • Todar, Czeremszyna, - Kurales
  • Czeremszyna, - Chmel
  • Dziady Kazimierskie, - Trzy Krzyże
  • Horyna, - Czumak
  • Lelek, - Hymn do Żywy
  • KAPELA ZE WSI WARSZAWA I GOSCIE Bida blues - Bida blues