Wiganna Papina: Swetry są zawsze modne

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:12
Zabobony na temat swetrów mówią, że gryzą i pogrubiają. W Czwórce nasza specjalistka przekonywała, że swetry mogą być mocną stroną naszej zimowej garderoby.
Audio

- Swetry w elementy etniczne, ludowe będą zawsze modne, to się nie zmienia od lat – przekonywała w audycji "Pod Lupą" Wiganna Papina. Zdaniem naszej ekspertki od stylu w krajach, które nawiedza zima nie ma ucieczki od swetrów, nośmy więc te, w jak najlepszym gatunku, najlepiej wełniane.

- Sweter im jest droższy tym bardziej naturalny. Dobrze wyprawiona wełna oddycha i nawet mokra jest ciepła. Nurkowie w czasie drugiej wojny światowej mieli kombinezony udziergane z czystej wełny, bo ta wełna nawet pod wodą ich ogrzewała.

Jakie swetry nosić i do czego? Zadaniem Papiny do legginsów tylko długie i za duże swetry swojego chłopaka. Poza tym swetry kolorowe i jaskrawe. - Blondynkom nie polecam intensywnych róży bo się robią lalki barbie, ale ciepłe czerwienie, zielenie dla podkreślenia zielonych oczu, czemu nie. Brunetki przepięknie wyglądają we fiolecie i w modnym tej jesieni pomarańczu. Jaskrawe barwy odradzam mężczyznom.

Fanom klasycznych rozwiązań, nasza ekspertka polecała zawsze modne swetry w serek w stylu collage. – To jest klasyk niczym szkocka krata – uważa Wiganna.

Więcej na temat mody i swetrów w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Zobacz więcej na temat: boks mod

Czytaj także

Elegancja na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 18:04
Jak ubrać się elegancko, ale nie sztywno? Dlaczego na specjalne okazje warto ubrać się wyjątkowo? W studiu stylistka Wiganna Papina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosić się jak Lenny Kravitz

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 18:00
Jak mężczyzna powinien ubierać się jesienią i zimą, żeby nie zbłądzić modowo? Dobrym sposobem jest obserwowanie wystaw sklepowych, bo tam znajdziemy przykłady różnych kombinacji, którymi warto się inspirować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiganna Papina: Beret musi mieć antenkę

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 17:25
Czy dziś berety, czapki i kapelusze są popularne? Wiganna Papina podpowiada, kiedy i jak nosić nakrycia głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego w kobiecej modzie nie znoszą mężczyźni?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 16:37
O kombinezonach, butach emu, ogrodniczkach i wielu innych strojach, których w kobiecym ubiorze mężczyźni nie lubią, opowiada w Czwórce Wiganna Papina.
rozwiń zwiń