Kuba Karaś, Piotr Zioła i vintage, czyli kogo kręci Amy?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 13:00
- Wszystko zaczęło się od jej koncertu na DVD, który dostałem od kuzyna z Niemiec. W Amy Winehouse zakochałem się od pierwszego słyszenia. I to ona zabrała mnie w podróż do lat 50. i 60. XX wieku - wspomina Piotr Zioła.
Audio
  • Kuba Karaś i Piotr Zioła rozmawiają o ulubionych artystach, inspiracjach muzycznych i filmowych oraz o tym, jaka jest wartość muzycznych nagród (Oceanarium/Czwórka)
Kuba Karaś i jego gość Piotr Zioła w audycji Oceanarium
Kuba Karaś i jego gość Piotr Zioła w audycji "Oceanarium"Foto: Czworka

Utalentowany muzyk, którego debiutancka płyta "Revolving Door" ukazała się w tym roku, przyznaje, że to właśnie ten okres w muzyce jest dla niego najbardziej inspirujący. - Wartością tamtych lat jest to, że powstało wówczas mnóstwo melodyjnych piosenek, jak choćby te, które skomponował Marvin Gaye i których klimat słychać w ostatnich przebojach na przykład Pharella Williamsa - opowiada gość Czwórki.

Piotr Zioła zdradza też, dlaczego lubi brzmienie winylowych płyt i co zawdzięcza Justynie Święs. Razem z Kubą Karasiem rozmawiają także o liście Nicka Cave’a napisanym do pewnej znanej telewizji muzycznej.

***

Tytuł audycji: Oceanarium

Prowadzi: Jakub Karaś

Gość: Piotr Zioła (muzyk)

Data emisji: 23.06.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/tj

Czytaj także

Sonar: jesteśmy jak Jamie xx na opak

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 09:00
Najpierw Łukasz Stachurko działał jako Sonar Soul, potem współtworzył RYSY, teraz prezentuje światu nowe oblicze - czteroosobowy skład Sonar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuba Karaś, Daniel Bloom i tajemnice piramidy Cheopsa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 12:40
- W połowie lat 80. mój brat Jacek Borcuch założył punkową kapelę i powierzył mi rolę perkusisty. Nauczyłem się grać na bębnach, ale dużo bardziej od punka pociągał mnie new romantic - wspomina Daniel Bloom, kompozytor muzyki filmowej i twórca płyty "Lovely Fear".
rozwiń zwiń