X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minisonda licealistów z Torunia podbije kosmos?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:25
CoperniCAN Team to grupa sześciu uczniów Liceum Akademickiego w Toruniu. Za cel postawili sobie zbudowanie sondy wielkości puszki coli, która będzie zdolna do eksploatacji atmosfery i znajdowania życia na obcych planetach.
Audio
  • Sonda licealistów z Torunia odkryje życie w kosmosie? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Vadim Sadovski

Mamy nadzieję, że w przyszłości, dzięki takim inicjatywom jak nasza, Polska na międzynarodowej arenie naukowej będzie wybijała się jeszcze bardziej niż teraz. I że młodzi ludzie nareszcie będą mogli w pełni rozwinąć skrzydła i pokazać, jaka jest potęga rodzimej nauki Krzysztof Dziardziel

- Puszka zrobiona jest przez nas w całości, poczynając od software’u, a na obudowie i antenach kończąc - opowiadał przedstawiciel CoperniCAN Team, Krzysztof Dziardziel. - Puszka badać ma m.in. zawartość gazów w powietrzu, np. ozonu czy metanu, zawartość aldehydów, temperaturę, wilgotność czy swoje położenie w przestrzeni. Sami modyfikujemy kamery w taki sposób, by wrażliwe były na światło podczerwone - tłumaczył.

Jak przekonywał, próba umieszczenia tak niewielkiej kamery w maleńkiej sondzie, jest pionierska. - Aby zmniejszyć zakłócenia specjalne sensory umieściliśmy w tunelu, przebiegającym przez całą długość puszki - mówił ekspert. Jakie jeszcze technologiczne nowinki młodzi naukowcy umieszczą w swoim wynalazku? I do jakich badań może ona być wykorzystywana? Czy naukowcy z Torunia mają nadzieję, dzięki swojemu wynalazkowi, odnaleźć formy życia w kosmosie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 12.16

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak