Prawo jazdy dla 16-latków? Kiedy młodzi siądą za kółko?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 20:17
Dorosłość nieodłącznie kojarzy się z możliwością zrobienia prawa jazdy i prowadzenia auta. Dla tych, którzy marzą o prowadzeniu "czterech kółek" mamy dobrą wiadomość - nie musicie już z tym czekać do 18-stki.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: ASDF_MEDIA/Shutterstock

Prawo jazdy od 16. roku życia. Na czym to polega?

Nastolatkowie często marzą o posiadaniu własnego auta. Im wcześniej, tym lepiej. Wcale nie musimy mieć skończonych osiemnastu lat, by skończyć kurs prawa jazdy. Jeśli zdecydujemy się zrobić je wcześniej, możemy zdawać na kategorię B1. - Każdy 16-latek może ubiegać się o tę kategorię. Potrzebuje tylko zgody opiekuna lub rodzica - mówił Mariusz Zmysłowski z Autokult.pl

Czym różni się kurs B1 od klasycznego B2?

Dużych różnic nie ma. Również odbywa się na placu manewrowym, podobnie jak w przypadku B2 należy wskazać elementy wyposażenia samochodu. Ponadto, jeśli zdamy egzamin B1, to przystępując do egzaminu na B2 jesteśmy zwolnieni ze zdawania części teoretycznej. Taki egzamin można zdać w WORD-zie (Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego), na specjalnie przystosowanych samochodach. 

Czy z takim dokumentem możemy wyjechać na ulicę? Jeśli tak, to na jakich zasadach? Jakimi pojazdami będziemy mogli się poruszać? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 17.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak