Polskie Radio
Section05
młodzież

Znani sportowcy wspierają kampanię „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”

Turnieje piłkarskie dla dzieci i konferencje edukacyjne dla rodziców i opiekunów to tylko niektóre elementy rozpoczętej kampanii społecznej „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”. – Sport kształtuje charakter na całe życie, a do tego jest najlepszym lekarstwem na wszystkie problemy, również te związane z relacjami społecznymi. Dlatego jest tak ważny zwłaszcza dla młodych ludzi – mówi Konrad Bukowiecki, czołowy polski lekkoatleta.
Zobacz więcej na temat:  SPORT konrad bukowiecki aktywność fizyczna młodzież

Pomoc dla młodzieży w czasie pandemii. Piotr Mazurek: prowadzimy konsultacje we wszystkich rejonach kraju

- Młodzież jest różna i ma bardzo różne potrzeby. To widać w tych konsultacjach, bo na poszczególne tematy jest bardzo burzliwa dyskusja i są też różnice zdań. Sztuką jest to, by stworzyć takie rozwiązania, które będę jak najmocniej odpowiadały młodym ludziom - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek, pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA młodzież pandemia COVID-19

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne młodzieży. Konferencja z udziałem prezydenta

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne młodych ludzi było tematem Szczytu Młodzieżowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. W spotkaniu, które miało formę wideokonferencji wzięli także udział między innymi minister edukacji Przemysław Czarnek, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek i przedstawiciele organizacji studenckich.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta młodzież psychiatria zdrowie POLSKA

Szczyt Młodzieżowy z udziałem prezydenta. Piotr Mazurek: pierwsza taka sytuacja w historii

- To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy wszystkie istotne instytucje państwowe - ośrodek prezydencki, rządowy, parlamentarny, samorządowy - pokazują otwartość na młodych ludzi, na ich potrzeby, problemy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, komentując rozpoczynający się Szczyt Młodzieżowy.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda kancelaria premiera dzieci dziecko młodzież pomoc psychologia społeczeństwo Magdalena Ogórek POLSKA