X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
młodzież

Kto zwycięzcą wyborów w Warszawie?

Rywalizacja o fotel prezydenta Warszawy jest coraz bardziej zacięta. Wyścig wyborczy na antenie Polskiego Radia 24 komentowali: Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz 15),  Oskar Kida (Młodzi dla Wolności Janusza Korwin-Mikkego), Rafał Lipski (Inicjatywa Polska Młodzi), Adam Smuga (Stowarzyszenie Młodych Demokratów PO) oraz Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS).
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory samorządowe kampania wyborcza Warszawa młodzież

Pierwszy egzamin ośmioklasisty. CKE podała termin

Od 15 do 17 kwietnia 2019 r. w szkołach będą przeprowadzane egzaminy ósmoklasisty; uczniowie będą zdawać jęz. polski, matematykę i jęz. nowożytny - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. - Egzamin może wydawać się trudniejszy, bo w porównaniu do gimnazjalnego, jest w nim więcej zadań otwartych, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź – mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Smolik, dyrektor CKE.
Zobacz więcej na temat:  szkoła podstawowa CKE Marcin Smolik młodzież Polskie Radio 24 szkoła społeczeństwo

Młoda audycja polityczna: im więcej młodych na listach wyborczych tym wyższa frekwencja?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października 2018 roku, a druga 4 listopada. Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia ruszyła kampania wyborcza. W "Młodej audycji politycznej” w Polskim Radiu 24 dyskutowano o zainteresowaniu młodego pokolenia udziałem w wyborach do samorządów. W studiu gościli: Żaneta Jarząb (Klub Młodych Kukiz’15), Bartosz Kijek (Młodzi Nowocześni), Jan Strzeżek (Młoda Prawica Porozumienie Jarosława Gowina), Patryk Palczewski (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości) oraz Magdalena Zdyra (Federacja Socjaldemokratów SLD).
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory samorządowe młodzież