Polskie Radio
Section05
młodzież

TYLKO U NAS W 2015 roku poparli Andrzeja Dudę, teraz nie. Dlaczego część młodych Polaków podjęła taką decyzję?

Są konserwatywni, młodzi, wykształceni i mieszkają w dużych miastach. 5 lat temu w II turze wyborów prezydenckich poparli Andrzeja Dudę, w tym roku opowiedzieli się przeciwko kandydatowi popieranemu przez PiS. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przedstawiciele wspomnianej grupy wyborców opowiadają, dlaczego dokonali takiego wyboru.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie młodzież Rafał Trzaskowski polityka wybory prezydenckie 2020

III Kongres Młodzieży Polonijnej rozpocznie cykl spotkań online

Zaplanowany na 1 sierpnia Kongres Młodzieży Polonijnej z powodu pandemii odbędzie się online. Rozpocznie on cykl wirtualnych spotkań, podczas których młodzi będą pogłębiać relacje i chrześcijańską formację - poinformował delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz. Trzeci Kongres Młodzieży Polonijnej przebiegać będzie pod hasłem: "Powołani do świętości".
Zobacz więcej na temat:  Polonia Światowe Dni Młodzieży młodzież

"Daje największą szansę na rozwój". 26 organizacji młodzieżowych ze wsparciem dla prezydenta

Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, uważamy, że wygrana prezydenta Andrzeja Dudy daje największą szansę na rozwój przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej naszego kraju - czytamy w apelu wyborczym "Młoda Polska 2020-2025" podpisanym przez 26 organizacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka młodzież wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza Andrzej Duda

Edward Niziurski: "Patrzę na świat oczami dziecka"

- Wszystkie moje pomysły są wzięte albo z moich przeżyć szkolnych albo z tego, czego nie przeżyłem, ale chciałem przeżyć - opowiadał w Polskim Radiu w wywiadzie w 1966 roku. Najbardziej zasłynął z literatury przeznaczonej dla młodzieży i dzieci, ale to tylko fragment jego bogatej twórczości.
Zobacz więcej na temat:  Edmund Niziurski literatura młodzież pisarz pisarze i poeci proza HISTORIA literatura polska literatura przygodowa literatura dziecięca

"COVID-owe" kolonie. Jak radzą sobie dzieci i opiekunowie?

Jak podaje MEN, w roku 2020 zarejestrowano ok. 7 tys.  kolonii, półkolonii, obozów oraz innych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Skorzysta z nich w sumie ok. 240 tys. uczniów – o wielu mniej niż w poprzednich latach. Niestety, tym razem oprócz gitar, śpiewników (i dobrego humoru), będą musieli zabrać ze sobą także maseczki i płyn do dezynfekcji rąk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marcin Łukawski STYL ŻYCIA wakacje kolonie młodzież Koronawirus w Polsce pandemia

FELIETON Andrzej Duda. Prezydent młodych i wolnych

Jednym z ważnych momentów w końcówce kampanii wyborczej obecnego prezydenta była konwencja, w której on sam nie wziął udziału. Konwencja Forum Młodych PiS w Lublinie odbyła się w czasie, kiedy prezydent Andrzej Duda był w drodze na spotkanie z Donaldem Trumpem. Paradoksalnie właśnie "usprawiedliwiona nieobecność" związana z wizytą prezydenta w Białym Domu wybrzmiała w tej konwencji bardzo mocno - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent społeczeństwo polityka wybory prezydenckie 2020 miłosz manasterski POLSKA młodzież felieton

"Żadne dziecko nie wyszło z tego bez traumy". Psycholog o eksperymencie Kentlera w Niemczech

- Jestem przekonana, że żadne dziecko, które stało się dorosłym człowiekiem, nie wyszło z tego eksperymentu bez traumy, skutków ubocznych. Bez zranień, których nigdy nie uda się naprawić - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Sabina Zalewska, psycholog rodziny z UKSW. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Tomasz Terlikowski pedofilia dzieci młodzież Niemcy ŚWIAT

Przewodniczący Forum Młodych PiS: jesteśmy wyczuleni na kłamstwo

- Są tacy, którzy twierdzą, że hasłem młodych powinno być "#MamyDość". Młodzi ludzie rozumieją, że sami mogą tworzyć Polskę, w której będą żyć przez następne pokolenia i odpowiadać na wyzwania cywilizacyjne - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Michał Moskal.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS Lublin Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 młodzież społeczeństwo

"Prezydent polskich spraw na świecie". Zaprezentowano nowy spot Andrzeja Dudy

Sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy zaprezentował w środę nowy spot wyborczy, w którym informuje o jego sukcesach w polityce międzynarodowej w ciągu ostatnich pięciu lat. - Dzięki staraniom prezydenta dziś Polska jest bezpieczna jak nigdy dotąd - mówił rzecznik sztabu Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS społeczeństwo młodzież polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Andrzej Duda

Prezes PiS: jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to Andrzej Duda musi zostać prezydentem

- Jeśli dzisiaj prezydent Andrzej Duda jest w USA i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich, to on tam walczy o polską wolność - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego, jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to Andrzej Duda musi zostać prezydentem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Jarosław Kaczyński społeczeństwo młodzież polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie

„Połączeni” – reportaż Antoniego Rokickiego

Imprezy w najmodniejszych klubach tanecznych, wyjazdy na festiwale muzyczne czy praca na planie filmowym – od 9 lat Paulina Braun łączy pokolenia w ramach Dancingu Międzypokoleniowego. Młodsi i starsi tańczą razem na parkiecie, nawiązują się między nimi przyjaźnie. Kiedy trzy miesiące temu na horyzoncie pojawił się koronawirus, grupie groził rozpad. 
Zobacz więcej na temat:  senior nowe technologie pandemia koronawirus młodzież Antoni Rokicki

LEDNICA 2000 ONLINE Apel papieża do młodych: przyjmijcie za swoje motto św. Jana Pawła II "Totus Tuus"

Papież Franciszek powiedział do uczestników Spotkania Młodych Lednica 2000, by w swoim życiu pamiętali o patronie tych spotkań - świętym Janie Pawle II. Przemówienie papieża zostało wyemitowane podczas XXIV Spotkania Młodych, które w tym roku - ze względu na epidemię koronawirusa - odbyło się w Internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lednica 2000 aktualności katolickie chrześcijaństwo Kościół młodzież Lednica wiara