X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczne eksperymenty Karlli i Landszaftu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 13:14
Mówią, że w muzyce Karoliny czyli Karlli słychać Skandynawię. Natomiast Landszaft poszukuje pięknych brzmień między gatunkami.
W Czwórkowym studiu posłuchamy jak i co grają Karolaka oraz Landszaft (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórkowym studiu posłuchamy jak i co grają Karolaka oraz Landszaft (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay/rafabendo

Karlla mówi o sobie, że "zaczęła pisać piosenki, gdy słowa nie wystarczały, a ilość uczuć i nieznanych nieraz emocji przebijała serce". - Wykorzystuję muzykę do podróżowania w czasie - przekonuje ta songwriterka z okolic Wrocławia, w której głosie podobno pobrzmiewa Björk, a której kompozycje czerpią przede wszytskim ze skandynawskiego minimalizmu i akustycznego grania. O czym śpiewa Karlla i kiedy narodziła się jej miłość do muzyki?

Ponadto w "Będzie Głośno!" porozmawiamy z muzykami z Landszaftu, założonego w 2013 roku zespołu, w którego skład wchodzą: Justyna Mańka (głos, gitara, klawisze), Sara Rogowska (wiolonczela), Janusz Szczepakowski (perkusja) i Łukasz Zaorski-Sikora (gitara basowa). Od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową, czyniąc wartość z trudności zakwalifikowania swojej muzyki. Ich EP-ka ukaże się najprawdopodobniej jesienią. Co na niej usłyszymy?

W "Będzie Głośno!" nie tylko będziemy z muzykami rozmawiali i słuchali nagrań ich kawałków, ale także usłyszymy Karlle, która wykona swoje utwory na żywo w wersji unplugged.

***

Na "Będzie Głośno!" zapraszamy w piątek (23.09) w godz. 18.05 - 20.00. Audycję poprowadzi Damian Sikorski.

jsz/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: trzeba umieć cieszyć się z małych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
Na nową płytę Hey "Błysk" trzeba było czekać aż cztery lata. Dostaliśmy 52 minuty muzyki w 11 utworach. - Założenie jest jedno: przekaz ma być pozytywny, a teksty ciepłe i szlachetne. Nie mogą prowokować słuchaczy do pójścia w ciemną, złą stronę, która szkodzi - mówiła Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Kasi Kowalskiej. Jak brzmi pustynny rock?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 15:50
- Dwa lata temu odbyłam podróży trekkingową po lasach Amazonii, uczestniczyłam w warsztatach szamańskich. To właśnie tam, na kolumbijskim szlaku, rozpoczęła się przemiana, która doprowadziła do krążka "AYA" - opowiada Katarzyna Kowalska.
rozwiń zwiń