Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:50
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" zagrałem właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral wspomina swój występ na Czwórkowej scenie. Koncert odbył się w listopadzie 2018 roku.
Gooral w Czwórce
Gooral w CzwórceFoto: Zuza Sosnowska

Posłuchaj
55:04 [CZWORKA]CZWORKA 30 listopad 2018 koncert goorala.mp3 Tak Gooral i jego zespół zagrali w Czwórce (Covery Samplery/Czwórka)

Zobacz
Gooral (Mateusz Górny) 1200 mat.pras.jpg
Gooral powraca z "Ethno Electro 2". "Zmierzam w kierunku downtempo"

Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi.

Gooral w Czwórce - GALERIA >>>

Gooral stworzył niepowtarzalny styl, który ze względu na mieszkankę gatunków muzycznych, w których się porusza, nazwany został Ethno Elektro. Artysta tworzy muzykę klubową i elektroniczną, i łączy ją z polską góralszczyzną. Występował m.in. na Opener Festival, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Orange, Coke, Woodstock i Audioriver. Koncertowo odwiedził ponad 20 krajów, większość krajów europejskich, a także Japonię, Kanadę i Azerbejdżan.

Sprawdź także:

Pierwszym singlem promującym "Ethno Elektro 2" - czwarty album artysty - był utwór "Pokochali", w którym usłyszeć można m.in. wokal i piszczałkę Macieja Szymonowicza. Materiał z tego krążka zabrzmiał w studiu Czwórki, a Goorala podczas występu wspierali Maciej Szymonowicz, Stanisław Leszczyński i Bartek Gwoźdź.

GOORAL - BASS STARTER / Gooral

***

Koncert Goorala odbył się w Czwórce 30 listopada 2018 roku.

kul