"Wydaj płytę z Będzie Głośno" - czekamy na zwycięzcę!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 13:28
Zakończył się pierwszy etap konkursu 5. edycji "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Teraz czas na decyzję jury, które wybierze najlepsze kompozycje i wykonania spośród nadesłanych nagrań. Zwycięzcę i wszystkich wyróżnionych poznamy pod koniec sierpnia.
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki Będzie Głośno
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki "Będzie Głośno"Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

będzie głośno 1200.jpg
Składanka "Będzie głośno!" od Czwórki już jest!

Płyta debiutanta - zwycięzcy ukaże się na przełomie października i listopada. W naszym konkursie do zgarnięcia są fantastyczne, cenne nagrody, m.in. wydanie debiutanckiego krążka nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Zwycięzca nakręci także teledysk do singlowej piosenki, weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Zagra także koncert w studiu Radiowej Czwórki w ramach audycji "Będzie Głośno!" oraz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Do 16 lipca młodzi muzycy, zespoły, soliści mogli zgłaszać swoje piosenki przygotowane na album długogrający. W tym roku artyści z całej Polski nadesłali prawie 1500 piosenek! Najwięcej zgłoszeń było w gatunku muzyki elektronicznej i synth popowej. Zgłosili się również artyści grający rocka, vintage rock, hip-hop, funk, pop, metal, muzykę instrumentalną i klasyczną. Warunki udziału w konkursie były dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną. - Wydanie debiutanckiej płyty to dla muzyka nowy początek, nowy start. Ten album zawsze jest długo wyczekiwanym punktem w karierze. Mnie ogromnie cieszy, że my jako Czwórka dajemy szansę wydać taką płytę, a zwycięzca dostaje od nas pełen "pakiet", który od razu wprowadzi go na muzyczny rynek - mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

Zobacz:

staszczyk muniek 1200.JPG
Gwiazdy o "Wydaj płytę z Będzie Głośno": naprawdę warto!

Konkurs jest rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!", która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Słuchacze mogą natomiast głosować na utwory, których lista znajduje się na stronie Czwórki. Piosenki emitowane są podczas audycji w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Wydaj płytę z Będzie Głośno! to konkurs dla debiutujących muzyków Wydaj płytę z Będzie Głośno! to konkurs dla debiutujących muzyków
***
mat. pras./kd

Czytaj także

"Był sobie numer". XXanaXX "Surferzy" - tam jest drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 21:30
Myślę, że to jest naprawdę fajny kawałek, który wyjątkowo mi się udał - mówi w Czwórce Michał Wasilewski z XXanaXX.
rozwiń zwiń