Raf Skowroński w poszukiwaniu własnego "ja"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:30
Najpierw była Jóga, z którą wystąpił w jednym z muzycznych talent-show, potem na cztery lata zaszył się w Londynie, gdzie ukończył Middlesex University, a teraz Raf Skowroński w solowym projekcie stworzył nowe piosenki i zgłosił się do 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
Rafał (Raf) Skowróński
Rafał (Raf) SkowróńskiFoto: Michalina Kuczyńska

Z Jógą wydaliśmy dwie EP-ki, zagraliśmy na OFF Festivalu, na Open'erze i festiwalu Live w Krakowie. Spełniliśmy większość młodzieńczych marzeń Raf Skowroński

- Mam gotowy cały materiał na płytę. Zrobiłem go w pandemii  - opowiada gość Czwórki. - Z Jógą graliśmy muzykę alternatywną i elektroniczno-folkową, teraz bliżej mi do nowoczesnego r'n'b. W Jódze śpiewałem po angielsku, nowe piosenki mają tylko polskie teksty.

Posłuchaj
20:16 CZWÓRKA Bedzie glosno - raf Skowronski 30.07.2021.mp3 Raf Skowroński o solowej drodze, studiach w Londynie i polskich tekstach (Będzie głośno!/Czwórka) 

W porównaniu do polskich uczelni muzycznych, w Anglii jest trochę więcej luzu, więcej wolności artystycznej Raf Skowroński

Raf Skowroński jest wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i absolwentem londyńskiej uczelni Middlesex University, na której ukończył kierunek Popular Music. - Do Londynu pojechałem z porywu serca. Miłość się skończyła, ale została muzyka - śmieje się rozmówca Daniela Sikorskiego. - Na uczelni miałem zajęcia m.in. z muzycznego biznesu, nauki pisania piosenek i z produkcji muzycznej. Studia były dla mnie ogromnym impulsem, żeby zacząć działać solo.

Raf Skowroński - Wody Łyk (Official Video) / Kayax TV

Jak dotąd muzyk podzielił się ze słuchaczami dwoma singlami: "Wody łyk" i "Miło cię poznać". 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Rafał Skowroński (piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów)

Data emisji: 30.07.2021

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Skalpel o albumie "Transit": to nasza płyta przejścia

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 09:30
Kiedy duet Skalpel z Wrocławia debiutował w legendarnej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune, tamtejsi krytycy byli pod wrażeniem, jak wiele świeżości Polacy wnoszą do nieco zastałego języka współczesnej elektroniki. W 2014 roku ukazał się ich trzeci album "Transit", który po 6 latach wraca w nowej, odświeżonej odsłonie. 
rozwiń zwiń