"Magnolie" od Ewy Szlachcic. Jaki jest nowy singiel artystki?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:40
Po trzech latach nieobecności Ewa Szlachcic odsłania przed słuchaczami nowe, jeszcze bardziej kobiece  oblicze. Artystka opowie o "Magnoliach" i planach na przyszłość.
Ewa Szlachcic i Damian Sikorski
Ewa Szlachcic i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Karina Terzoni

"Magnolie" to elektroniczno-popowy singiel, który stanowi całkowicie nowy rozdział w jej karierze. To piosenka o euforii, którą odczuwamy w momentach największych i najważniejszych dla nas uniesień. Ewa Szlachcic to kompozytorka, autorka tekstów oraz aktorka pochodząca z Białegostoku. Swój pierwszy solowy album zatytułowany "D.N.A." pokazała światu w 2018 roku. Współpracowała z wieloma utalentowanymi artystami takimi jak Romuald Lipko, czy Izabela Trojanowska. Miała również okazję wystąpić na jednej scenie z Angie Stone podczas festiwalu “Pozytywne Wibracje”. Obecnie jest częścią składu zespołu Budka Suflera. W swojej muzyce i tekstach stawia przede wszystkim na kobiecość oraz tematy, które dotykają każdego z nas w codziennym życiu.

W pierwszej godzinie audycji odwiedzi nas  Michał Wrzos, który singlem "Stół" zapowiada debitancki album. Michał Wrzos to producent muzyczny, songwriter i wokalista. Na swoim koncie posiada produkcje dla takich artystów jak: Natalia Zastępa, Zagi, Patryk Szczepanik czy Reflektor. Po dobrze przyjętych singlach "Broń" z udziałem Zagi oraz "Odpowiedzi", artysta powraca z przejmującym utworem "Stół", którym zapowiada swój debiutancki album pt. "Iluzje". Premiera płyty zaplanowana jest na jesień 2022 roku . "Stół" to chwytliwy utwór, osadzony w gatunku alternatywnego popu. Usłyszysz w nim charakterystyczny beat perkusji w towarzystwie bogatej linii synthów i vintage'owych gitar wykończony charakterystyczną barwą głosu Michała Wrzosa.

Michał Wrzos - Stół (Official Video) / Michał Wrzos

Historia zawarta w tekście, to metafora problemów w związku, które symbolizuje wspólny posiłek przy pięknie zastawionym stole, na którym potrawy są do przesady przyprawione i właściwie niejadalne. Mimo to para karmi się nimi, udając że wszystko jest w porządku.

Sprawdź także:

Gościem audycji będzie również Natalia Przybysz, która zaprezentuje nowy singiel zatytułowany "Zew" z  płyty "Zaczynam się od miłości". Nadchodzący album Natalii Przybysz będzie wyjątkowym projektem, bowiem artystka po raz pierwszy nie zaśpiewa na nim swoich tekstów, a wykorzysta do tego słowa napisane przez Korę, których ona sama nie zdążyła już zaśpiewać. Wydawnictwo "Zaczynam się od miłości" będzie muzyczną interpretacją niezaśpiewanych tekstów Kory w wykonaniu Natalii oraz jej zespołu w składzie: Jurek Zagórski, Mateusz Waśkiewicz, Pat Stawiński i Kuba Staruszkiewicz.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zaprasza Damian Sikorski - w piątek (14.01), po godz. 18.00.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

Ars Latrans. O miłości z dwóch różnych perspektyw

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 09:50
Ars Latrans to interdyscyplinarny festiwal sztuki, który co roku zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków. - W tym roku planujemy koncert, ale w formie spektaklu muzycznego. Wciąż poszukujemy konwencji, w której się on odbędzie i mamy nadzieję, że stworzymy zupełnie nowy byt - mówi Piotr Wykurz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Psy miłości" od Much, czyli romansowe narracje Michała Wiraszki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 18:00
- Wróciliśmy po siedmiu latach przerwy. To był powrót wymarzony i wyczekany. Ale też pełen niepokoju, czy nasza nowa płyta - "Szaroróżowe" - sobie poradzi. Czy trafi do ludzi - opowiada Michał Wiraszko z zespołu Muchy.
rozwiń zwiń