"Psy miłości" od Much, czyli romansowe narracje Michała Wiraszki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 18:00
- Wróciliśmy po siedmiu latach przerwy. To był powrót wymarzony i wyczekany. Ale też pełen niepokoju, czy nasza nowa płyta - "Szaroróżowe" - sobie poradzi. Czy trafi do ludzi - opowiada Michał Wiraszko z zespołu Muchy.
zespół Muchy
zespół MuchyFoto: Kayax/mat. prasowe

Posłuchaj
09:15 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - Wiraszko 22.11.2021.mp3 Na tropie "Psów miłości". Michał Wiraszko o nowym singlu zespołu Muchy (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Posłuchaj także
Michał Wiraszko Muchy 1200.jpg
Numery "na impulsie". Michał Wiraszko o nowej płycie Much

Nowy album zespołu Muchy ukazał się w lipcu 2021 roku. - Mieliśmy wyjątkowe udane lato, na jesień też nie możemy narzekać, bo właśnie dobijamy do połowy trasy koncertowej - śmieje się muzyk. - I choć to nie jest udany rok dla nas wszystkich, to ta artystyczna jego część jest dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Muchy - Psy miłości feat. Nosowska & Paweł Krawczyk (Official Video) / KayaxTV

"Psy miłości" powstały w jeden dzień. Duża w tym zasługa Michała Kmieciaka, który wleciał do nas do studia, posłuchał nagranego materiału i powiedział: ale po co, panowie, kombinujecie, po prostu zróbcie to tak Michał Wiraszko

"Psy miłości" to czwarty singiel promujący tę płytę. Piosenka to ukłon w stronę tradycji gitarowej alternatywy lat 80. i klasyczna historia opowiedziana w "trochę ponad trzy minuty". Utwór uświetniają gościnnym udziałem Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk. - Z wiekiem człowiek szwenda się po mieście zupełnie inaczej niż za młodu. Chociaż więcej ma, nadal szuka czegoś nieuchwytnego, do czego tęskni się w każdym wieku. Obserwując ludzi w ich samotności, doszedłem do wniosku, że w swej naturze przypominają trochę bezdomne psy - opowiada artysta. - Od zawsze interesowały mnie narracje romansowe, które działy się na mieście. Kiedyś w nich uczestniczyłem, dziś obserwuję i jestem kronikarzem - dodaje Michał Wiraszko.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał Wiraszko (zespół Muchy)

Data emisji: 22.11.2021

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Tomasz Makowiecki: z oczekiwaniami trzeba uważać, żeby nas nie przerosły

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:50
- Gdybym mógł się spotkać z Tomkiem z czasów debiutu, to muzycznie zostawiłbym go w spokoju. Nie udzielałbym żadnych rad - mówi Tomasz Makowiecki. - Z perspektywy czasu wiele rzeczy zrobiłbym inaczej, ale na pewno nie odebrałbym mu prawa do naiwności i popełniania błędów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Skorupa: szukam ludzi, w których rezonują moje historie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 13:00
O piosenkach Jakuba Skorupy śmiało można powiedzieć, że to prywatna ścieżka dźwiękowa pokolenia milenialsów. Z dorastaniem rozliczył się w "Pociągach towarowych", potem śpiewał o tym, w jaki sposób pożegnał się z korporacją. "Głuchy telefon" to opowieść o toksycznej relacji, z której trudno się wyplątać.
rozwiń zwiń