Koncert duetu Cukier w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 18:00
Duet Cukier, czyli Amadeusz Krebs i Bartek Caboń, zagrał na scenie Czwórki. To koncert pełen energii, który warto przeżyć jeszcze raz.  
Cukier w Czwórce
Cukier w CzwórceFoto: Adrian Zając/Czwórka

Majowy piątek trzynastego na pewno nie jest pechowy dla Czwórki i jej słuchaczy! Weekend rozpoczęliśmy przy dźwiękach kawałków zespołu Cukier, który w 2019 roku debiutował w audycji "Będzie głośno!".


Źródło - serwis YouTube.com / oficjalny kanał Czwórki Polskiego Radia 

Wzmożona praca, zaangażowanie, determinacja i wielkie pokłady talentu sprawiły, że na początku 2020 roku zespół podpisał profesjonalny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax. Debiutancki album o tytule "Jeden" ukazał się 19 czerwca 2020 roku. Niemal rok po debiucie zespół Cukier wrócił z kolejnym wydawnictwem zatytułowanym "CK Anderson”- To koncepcyjny album, który jest wypadkową naszych muzycznych upodobań, ale i trudnych historii z ostatnich miesięcy - mówili wówczas Bartek Caboń i Amek Krebs. Ten krążek objęty został Czwórkowym patronatem, a w lutym 2022 duet wypuścił EP-kę pod tytułem "Kędzierzyn-Koźle".

Posłuchaj
50:06 2022_05_13 18_04_11_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Zespół Cukier gra na Czwórkowej scenie (Będzie głośno/Czwórka)

 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Cukier/mat. pras. Cukier/mat. pras.

Członkowie zespołu - Amadeusz Krebs i Bartek Caboń to artyści współpracujący z największymi gwiazdami polskiej sceny. Za teksty i wokal odpowiada Bartek Caboń, który jednocześnie jest nauczycielem śpiewu wielu gwiazd polskiej sceny, a muzykę od początku do końca komponuje Amadeusz Krebs. Panowie po mistrzowsku łączą eklektyczne, surowe brzmienie z autorskimi tekstami naszpikowanymi metaforami. Bawią się stylami, mieszają formy i udowadniają, że w muzyce cały czas można jeszcze czymś zaskakiwać. - Nie chcemy nikogo pouczać, ale chcemy nauczyć ludzi słuchania tekstów - mówią o sobie artyści.

Źr. Kayax/Cukier - Kobiety (Official Video)

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!"

Prowadzący: Damian Sikorski

Data: 13.05.2022

Godzina emisji: 18.05

mat. pras./kd/pj

Czytaj także

Tragarze zagrali koncert w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 16:00
Czwórka zaprosiła słuchaczy na koncert zespołu Tragarze - formacji wyróżnionej w piątej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Na scenie towarzyszył im gość specjalny - Robert Cichy, gitarzysta. Wysłuchaj i zobacz jeszcze raz koncert ze studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. 
rozwiń zwiń