Agnieszka Musiał "jest u siebie". Jaka jest jej nowa płyta?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 10:00
Jej piosenki z ukulele w social mediach odsłuchano już kilkaset tysięcy razy. Teraz Agnieszka Musiał otwiera nowy rozdział - płytą "Jestem u siebie".
Nad płytą Jestem u siebie Agnieszka Musiał pracowałą z Janem Smoczyńskim.
Nad płytą "Jestem u siebie" Agnieszka Musiał pracowałą z Janem Smoczyńskim.Foto: Paweł Kocan/Agora Music/mat. prasowe

Agnieszka Musiał to wnikliwa obserwatorka świata wewnętrznego. W swoich piosenkach, akompaniując sobie na ukulele zwiedza równoległe światy i opowiada zmyślone historie – podejrzewamy jednak, że większość z nich wydarzyła się naprawdę. Jedną z nich jest historia wyśpiewana z Kamilem Bednarkiem, czyli tytułowy utwór z albumu. Poza Kamilem Bednarkiem, na płycie jest też Bovska, z którą Agnieszka Musiał wydała słodki utwór pt. "Cukier" oraz przejmujący dialog z Leskim - "Po rozmowie". - "Jestem u siebie" to zapis moich przeżyć ubranych w 14 historii. Jeszcze nigdy nie opowiadałam o tym co u mnie w tak bezpośredni sposób. Zachęcona reakcjami moich najcudowniejszych słuchaczy poczułam, że chcę opowiedzieć jak najwięcej nie zastanawiając się czy to nie za dużo - opowiada artystka. Agnieszka Musiał w audycji "Będzie głośno!" pojawi się po godz. 19.00.

W pierwszej części programu w naszym studiu pojawi się Marie. Artystka rozpoczęła działalność w roku 2020, wypuszczając debiutancką, pełną wigoru EP "Candybar", a kilka miesięcy później - o wiele spokojniejszą i łagodną EP "Cafe Mari", z której pochodzi jeden z niekwestionowanych hitów ubiegłorocznych wakacji "Zero Calorie Cookies". Utwór ten odbił się szerokim echem w serwisach społecznościowych, aplikacji TikTok oraz Twichu. Obecnie ma pond 21 milionów wyświetleń. W rok temu ukazał się debiutancki album Artystki "Babyhands", który trafił do pierwszej 10. Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. 

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (20.01) o godz. 18.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul/mat. prasowe


Zobacz więcej na temat: Czwórka Pop
Czytaj także

Jagoda Kret: blues od zawsze gra mi w sercu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 19:40
- Wciąż koncertujemy z materiałem z płyty "O samym braku stabilności", ale już powoli zaczynam patrzeć w kierunku drugiego albumu - mówiła Jagoda Kret, znana z utworów "5 kroków", "Będziemy rozmawiać o miłości", która pojawiła się w piątek 27 maja na naszej scenie, by zagrać koncert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Rozen: dojrzałem do tego, by wymykać się gatunkom

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 20:58
- Kiedyś etykieta, że gramy folk, była dla mnie ważna, potem to się zmieniło. Dziś jestem dużo bardziej otwarty, sam słucham innej muzyki. Liczą się dla mnie nie szufladki i gatunki, ale podążanie za własnymi emocjami - tłumaczył Andrzej Rozen, założyciel, wokalista i gitarzysta grupy Rozen.
rozwiń zwiń