Lordofon z nową płytą. "Passe" to zapis ostatnich trzech lat

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 06:43
- Na tym krążku są głównie kawałki nowe, ale niektóre z utworów mają dwa, trzy lata. Owszem, część z nich już pojawiała się na koncertach, mamy jednak nadzieję, że ta płyta odkrywa też nowe karty, które mieliśmy w zanadrzu - podkreślali Maciej Poreda i Michał Jurek z grupy Lordofon.
Lordofon
LordofonFoto: Karol Gustavv/Sony Music Entertainment Poland/mat. prasowe

Zespół Lordofon odwiedził Czwórkę w dniu premiery płyty "Passe". To trzeci, ale drugi długogrający krążek grupy. Lordofon to warszawska formacja założona przez wokalistę Macieja Poredę i Michała Jurka, odpowiedzialnego za produkcję. Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Ostatnią zapowiedzią płyty był letni, pop-punkowy singiel "Francoise Hardy", który fani grupy mogą znać z zeszłorocznych koncertów zespołu. 

Od wydania poprzedniej płyty minęło ponad trzy lata. Jak wspominali artyści, to był trudny czas. - Byliśmy już tym zmęczeni, ale cały proces powstawania krążka można podzielić na kilka etapów. Pod koniec tego czasu praca była najbardziej intensywna - wspominał Michał Jurek.

Jak zaznaczał Maciej Poreda, od początku nie było myśli przewodniej, konceptu na ten krążek. - Kierowaliśmy się po prostu tym, co sprawiało nam radość, szukaliśmy momentu, w którym mieliśmy "ciarkę" - opowiadał. Artyści znają się już 12 lat, dlatego być może, jak przyznali, udało im się uzyskać spójne brzmienie w utworach na "Passe". - Pracujemy w trybie "miesiąc spania - miesiąc bez snu". Jeśli możemy sobie pozwolić na odpoczynek, to to robimy, ale jeśli czujemy bat nad głową, potrafimy się zmobilizować do działania - podkreślali. 

Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap. Na własnej płycie najbardziej podobają im się numery, którym poświęcili najwięcej czasu. - Po skończeniu pracy mówiliśmy: "tak, ten kawałek trafi na płytę", a o innych zapominaliśmy na dwa lata - wspominali. 

Źr. Youtube.pl/Lordofon

Tytuł płyty, "Passe", nie jest przypadkowy. - Jest niemodna, ale wiemy, że dziś, jeśli coś jest niemodne, to jest modne - żartowali artyści. - Na razie powstały trzy klipy do utworów - wyliczali. Jednym z nich jest utwór "Pętla", w którym za reżyserię odpowiadał Ivan Krupenikov, a za zdjęcia - Dima Zinych. 

Posłuchaj
52:02 2023_06_09 19_02_50_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Lordofon o płycie "Passe" i planach muzycznych (Będzie głośno!/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Maciej Poreda, Michał Jurek (założyciele grupy Lordofon)

Data emisji: 09.06.2023

Godzina emisji: 19.13

kd

Czytaj także

Kasia Lins: czułam, że muszę coś jeszcze przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 17:00
- Może nie jest to długi czas, ale trzy lata, które minęły od wydania mojej ostatniej płyty, traktuję jako przerwę. Teraz wracam i znów konfrontuję się ze słuchaczami. Bardzo lubię ten moment - opowiada Kasia Lins. 
rozwiń zwiń