Dominika Plonka i Sibuku - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 12:30
Zaprosimy na spotkanie z Dominiką Plonką i duetem Sibuku - debiutantami, którzy opowiedzą o swoich muzycznych planach. 
Wokaliści podczas koncertu
Wokaliści podczas koncertuFoto: Shutterstock.com

Program rozpoczniemy od rozmowy z debiutującą artystką Dominiką Plonką, która zaprezentuje singiel "Na Jaw". Utwór został stworzony we współpracy z Miroffem (Lowpass) i Wuja HZG (m.in. EABS, Błoto). Wokalistka obdarzona charakterystycznym głosem i świetnym piórem, tym razem śpiewa na bicie w klimacie UK garage / 2step, udowadniając, że czuje się doskonale w każdej stylistyce. W programie Dominika Plonka opowie o swoich muzycznych doświadczeniach i planach na przyszłość. 

Źr. Dominika Plonka/Dominika Plonka, Miroff - NA JAW

W drugiej części programu, po godz. 19. zadebiutuje duet Sibuku, który tworzą Paweł Szymczak i Ania Bratek. Duet powstał końcem 2021 roku, a ich muzyka oscyluje gdzieś między elektroniką, a downtempo. Oboje są z Katowic, ale tworzą zdalnie. Ania nagrywa wokale "do szafy", a Paweł produkcje domyka na kanapie.

W przypadku Pawła Szymczaka przygoda z muzyką zaczęła się od prób zagrania ulubionych utworów na pianinie marki Calisia stojącym w domu. Później pojawiły się syntezatory, a dziś fascynuje go proces twórczy z jego wszystkimi niuansami, droga od nieśmiałych dźwięków do odsłuchu finalnej wersji. Ania Bratek to właścicielka nietuzinkowego głosu. Laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem KidBrown, oraz założycielka zespołu MØW, czy współzałożycielka projektu Slow Sunset. Zdobyła główną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka i ma na koncie współpracę z artystami takimi jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk czy Jnr Robinson. Jak piszą o sobie twórcy, Sibuku "to przede wszystkim poszukiwanie i łapanie momentów, wspólne flow i zabawa muzyką. Bez narzucania konwencji, ze sporą dozą twórczej wolności.​"

Źr. sibuku/sibuku - Food over friends

___

Będzie głośno! – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. 

***

Na audycję Będzie głośno! zapraszamy w piątek (05.08) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa rap

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń