Zespół Black Radio: wyrośliśmy na rocku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 11:50
Członkowie zespołu Black Radio pojawili się w Czwórce z okazji potrójnej premiery. - To szczególny dzień, bo ukazał się nasz nowy singiel "Seven Riders of the Sun", nowy klip i EP-ka - mówią muzycy.
Zespół Black Radio i Damian Sikorski
Zespół Black Radio i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Magda Żelazowska

Modelowa współpraca

Po pierwszym singlu "Ona" w którym łódzki zespół Black Radio połączył siły z Łukaszem Wasielewskim, uczestnikiem X edycji programu Top Model, artyści prezentują kolejny utwór. Premierowo pojawił się nie tylko ich kolejny wspólny singiel, ale również cała EP-ka, będąca zwieńczeniem współpracy, która - jak twierdzą muzycy - nie wydarzyłaby się, gdyby nie fakt, że z Łukaszem znają się od dawna i są po prostu dobrymi kumplami.

- Nasza znajomość zaczęła się na długo wcześniej, niż zaczęła się jego przygoda z telewizyjnym show. Łukasz był fanem Black Radio, przychodził na koncerty, potem nam pomagał w ich obsłudze, a my uczyliśmy go riffów - mówią goście Czwórki. - Bardzo się zaprzyjaźniliśmy. Łukasz jest wszechstronnie uzdolniony, dzielił się z nami swoimi pomysłami i zaprosiliśmy go do współpracy. Jest współautorem dwóch piosenek.


Zaczęło się w szkole

Muzyków łączy wieloletnia przyjaźń, a zaczęło się, jeszcze gdy chodzili wspólnie do szkoły muzycznej. Jak mówią, swoje inspiracje rockiem wynieśli z domu, gdzie słuchało się namiętnie gitarowych brzmień i grup takich jak Led Zeppelin. Za sobą mają już młodzieńczy debiut. - Przed maturą, jako "rockowe dzieci", wydaliśmy pierwszą płytę - wspominają. - Ta płyta okazała się przepustką na scenę Przystanku Woodstock i Jarocina. Zagraliśmy ponad 300 koncertów i mieliśmy fanów, niektórzy z nich zostali z nami do dzisiaj. Jako 1- latkowie, kiedy minęło pierwsze "wow", stwierdziliśmy, że jeżeli chcemy to robić, musimy się nauczyć robić to porządnie.

Źr. Youtube/Black Radio feat. Łukasz Wasielewski - Seven Riders of the Sun (Official Video)


W jednym kierunku

Wtedy nastała twórcza przerwa i czas na zdobywanie szlifów. Jak podkreślają rozmówcy Damiana Sikorskiego, to wtedy powstawały kompozycje, a zespół przygotowywał się solidnie do grania. - Teraz jesteśmy w innym miejscu muzycznie, niż gdy zaczynaliśmy jako dzieciaki - zgodnie twierdzą. - Wspieramy się wzajemnie w rozwoju i cały czas ćwiczymy. Jesteśmy statkiem płynącym w jednym kierunku i ten statek już ciężko zawrócić.

Jak czytamy w opisie, najnowszy singiel "Seven Riders of the Sun" to utwór, w którym soczyste gitary, skąpane w pierwszych promieniach upalnego, słonecznego lata, przenikają się z istotnymi refleksjami na temat funkcjonowania człowieka jako jednostki w otaczającej nas rzeczywistości. To opowieść o podróży w głąb siebie, potrzebie prawdziwego uduchowienia, oświecenia i poczucia jedności ze wszechświatem, naturą, wszystkim, co dobre i złe.​ To dopieszczone wydawnictwo, które zaskakuje dodatkowymi walorami, również pozamuzycznymi. 


Posłuchaj
27:00 Czwórka/Będzie głośno! Black radio 30.09.2022.mp3 Black Radio o swojej EP-ce, twórczości i planach (Będzie głośno!/Czwórka)

 

Muzyka zyskała uznanie publiczności. - Robimy muzykę, która musi nam się podobać. Tworzymy takie kawałki, których sami chcielibyśmy słuchać - mówią muzycy Black Radio. - Jeżeli się pod czymś podpisujemy, to wiemy, dlaczego to robimy. Musimy być pewni, że wypuszczamy coś, co jest z nami zgodne.  

Najbliższy koncert grupy już 21 października w Warszawie na Festiwalu Rock and Love.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Zespół Black Radio: Dawid Wajszczyk (gitarzysta, wokalista), Piotr Kłos (gitarzysta), Kamil Biadała (bas)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina emisji: 18.20

​aw/mat.pras./kor

Czytaj także

Anieli - nieoczywisty debiut po Firebirds i Hey

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 21:23
Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Dziś, jako duet Anieli, wydają singiel "Jaśniejąca", a w teledysku do tego utworu pojawi się Kasia Nosowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Przybysz. "Chciałam podjeść 'na czysto' do tekstów Kory"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 19:00
Natalia Przybysz nagrała album z tekstami Kory. "Zaczynam się od miłości" to płyta z niewyśpiewanymi tekstami ikony muzyki, ale i z dwiema autorskimi piosenkami artystki, które wnoszą jaśniejszy kolor na ten krążek. 
rozwiń zwiń