Wahmatuba - kosmiczne połączenia i freestyle

"Wahmatubizm" to jaką mówią twórcy tego pojęcia, wypadkowa rapu, rocka i muzyki elektronicznej  ze szczyptą stałej kosmologicznej. - Połączyła nas niezgodność, więc nazwaliśmy ją kosmicznym porozumieniem ponad podziałami - tłumaczył Kuba Czyżkowski z grupy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain
O Audycji
Tytuł Artystyczny Wybieg 2020/05/17 15:00
Prowadzący Cygler Katarzyna
Opis

- Każdy z nas jest z innego muzycznego świata. Sam jestem zagorzałym fanem hip-hop, chłopaki tworzą muzykę bardziej rockową - opowiadał Kuba Czyżkowski. Wahatumba powstała trzy lata temu, a ich debiutancki album "Kosmiczne porozumienie" ujrzał światło dzienne na początku kwietnia 2020 i pojawił się we wszystkich serwisach streamingowych.

ZOBACZ TAKŻE Katarzyna Gałązka: staram się pielęgnować w sobie spokój >>>

Nagrania zostały zrealizowane przez trio własnym sumptem w piwnicy, w pokoju, czy w szafie. - Nasza muzyka jest jednym wielkim freestylem, spełnieniem naszych marzeń o tym, by realizować się muzycznie i dawać z siebie jak najwięcej naszym słuchaczom - opowiadał Kuba Czyżkowski. I jak wspominał, ich zespół powstał całkiem spontanicznie. A jak podkreślał Maciej Kwaśniak w tej grupie każdy ma swoją rolę i to widać w ich muzyce. - Mieszanka rocka i rapu z pewnością nie jest codzienna. Mam nadzieję, że docenią to odbbiorcy nie tylko słuchający rapu, albo wyłącznie rocka - tłumaczył muzyk.

ZOBACZ TAKŻE Sebastian Dela: codziennie mogę być kimś innym >>>

Tekściarzem jest Jakub Czyżkowski. - Chcę w nich pokazać naszą rzeczywistość. Nie kieruje mną to, by kogoś przebijać, z kimkolwiek się ścigać - mówił muzyk. - Prowadzę życie jak każdy "przeciętny Kowalski". Mam pracę, żonę i dziecko. W moich tekstach uwalniam emocje, przetapiam w nie słowa. Staram się przekuć przeciętność w wyjątkowość. A reszta zespołu tworzy do nich muzykę, która "wali w serducho". Przez to całość tego, co robimy wybucha jak granat - mówił.

ZOBACZ TAKŻE "Dziś w lesie nie zaśnie nikt". Rozmowa z reżyserem >>>

W programie także o wyimaginowanym przez siebie mieście Miastobil opowiadała ilustratorka Michasia Kowal. Do swoich ilustracji używa tuszu indyjskiego i flamastrów. - Rysuję tak, jak czuję, staram się odzwierciedlić emocje. Zwykle nastrój mam na pudrowy róż i zieleń - mówiła artystka w rozmowie z Czwórką. - W moim mieście przybywa wciąż nowych mieszkańców. Są już przeróżne dzielnice, między którymi widać różnice, ludzie gotują, czytają razem książki. Co ciekawe - nie mają oczu. Bo nie potrzebujemy fizycznie mieć oczu, by widzieć coś, co można dostrzec oczami... wyobraźni. 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Goście: Maciej Kwaśniak i Jakub Czyżkowski (2/3 zespołu Wahmatuba)

Data emisji: 17.05.2020 

Godzina emisji: 15.05

kd

Playlista
Tagi
Playlista
  • Sparks - One For The Ages
  • SEBASTIAN FABIJAŃSKI - Nightcrawler (Clean)
  • Tim Burgess - Empathy For The Devil
  • CDJ - Lonely
  • BOKKA - Bang Bang
  • LITTLE DRAGON - Hold On
  • Eels - Bone Dry
  • BILLIE EILISH - bury a friend
  • ROCCO RODAMAAL - Break 4 Love feat. Keith Thompson (Radio Mix)