Katarzyna Gałązka: staram się pielęgnować w sobie spokój

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 18:27
Na koncie młodej aktorki znalazło się już wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę "Tanecznicy" w spektaklu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej" w reż. Agaty Dudy-Gracz. - To spotkanie było dla nas ogromnym szczęściem. Agata, to niezwykła osoba - mówiła Karolina Gałązka. 
Audio
  • Katarzyna Gałązka: do teatru nie chodzi się po rzeczywistość (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Katarzyna Gałązka
Katarzyna GałązkaFoto: Monika Góral/Czwórka

- Od razu nawiązało się między nami głębokie porozumienie. Praca z reżyserką była wypełniona po brzegi. Wytworzyliśmy na tyle silną więź, że po premierze odczuwaliśmy coś podobnego do syndromu odstawienia - żartowała. - Moja postać mimo tego, że nie posiada dużo tekstu zapada widzom w pamięć. Krąży wśród widzów, wchodzi z nimi w interakcje. Jest charakterystyczna, niemal turpistyczna. Wzbudza kontrowersje.

Jaki teatr chciałaby współtworzyć? - Nie zamykam się na żadną formę. Zarówno z komedii jak i dramatu można wynieść coś ciekawego. Dobrze odnajduję się w tekstach, które pobudzają widza do refleksji i wzbudza emocje. Dobra komedia też może uwrażliwić - mówiła.

Poza teatrem może pochwalić się rolami w trzech telewizyjnych serialach. Jako aktorka stawiająca swoje pierwsze kroki w zawodzie podkreśla, że mimo świetnych projektów, często wybiega w przyszłość myśląc o następnych projektach. - Moi starsi koledzy, profesorowie, osoby, które są dla mnie autorytetami powtarzają: doceniaj co masz, a świat się do ciebie uśmiechnie. Staram się trzymać tej filozofii, pielęgnuję w sobie spokój - dodawała.

Jak zmienia się codzienność aktorki po ukończeniu szkoły aktorskiej? Jakie projekty chciałaby zrealizować w przyszłości i czym dla niej jest historia opowiedziana w teatrze? O tym w rozmowie z Katarzyną Cygler. 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Katarzyna Gałązka (aktorka)

Data emisji: 01.03.2020 

Godzina emisji: 15.13

ac/pj

Czytaj także

Kamil Toliński: chciałbym kiedyś zagrać w "Avengersach"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 12:10
- Cały czas czuję się na początku aktorskiej drogi. Ale na pewno mam już jakieś doświadczenie, na pewno czegoś się już w życiu nauczyłem i przede wszystkim wyszedłem z klosza moich wyobrażeń o aktorstwie - mówi Kamil Toliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iga Dzięgielewska: performance daje narzędzia do wyrażania opinii

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 20:44
Iga Dzięgielewska to ​animatorka kultury, performerka, ale także producentka Kolektywu Laboratorium Teatralno-Społecznego, w którym za pomocą praktyk teatralnych, ruchowych bada różne problemy społeczne, m.in.  w formie warsztatów otwartych.
rozwiń zwiń