Sebastian Dela: codziennie mogę być kimś innym

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 17:00
W horrorze "W lesie dziś nie zaśnie nikt" wciela się w postać Daniela, na co dzień zaś studiuje w łódzkiej filmówce. - Podoba mi się to, że w mojej pracy mogę być każdym, tylko nie Sebastianem Delą - śmieje się aktor. 
Audio
  • Sebastian Dela o filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i studiach w łódzkiej filmówce (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Wiktoria Gąsiewska i Sebastian Dela
Wiktoria Gąsiewska i Sebastian DelaFoto: mat prasowe Michał Chojnacki Akson Studio

Czytaj także
Katarzyna Gałązka 1200.jpg
Katarzyna Gałązka: staram się pielęgnować w sobie spokój

"Pamiętam teksty wszystkich Kapturków"

Jak przyznaje rozmówca Oli Opali aktorstwo towarzyszyło mu od przedszkola. - Było takie przedstawienie "101 Kapturków". Do dziś pamiętam kwestie kolegów, z którymi wówczas występowałem. Co więcej, pamiętam nawet intonację z jaką były one wypowiadane - wspomina. 

Filmówka - najlepsze i najgorsze chwile w życiu

Gość Czwórki urodził się i wychowywał w Krakowie jednak na studia zdecydował się wyjechać do innego miasta. Teraz uczy się na Państwowej Wyższej Szkole Filmu, Telewizji i Teatru w Łodzi. - Po trzech latach studiów już wiem, że nie mogłem lepiej trafić - mówi. - Miłość do aktorstwa nie jest łatwa. To ciągła praca na emocjach, to najlepsze i najgorsze chwile, które przeżywa się w życiu. Dotykamy wielu tematów, także tych trudnych. Uczymy się pracy w zespole - dodaje.


Posłuchaj także
Foto Michał Chojnacki Akson Studio Julia Wieniawa 1200.jpg
"Dziś w lesie nie zaśnie nikt" dostępny w sieci. Rozmowa z reżyserem Bartoszem Kowalskim

Horror o życiu offline dostępny już online

Pierwsze kroki na planie filmowym stawiał na w szkolnych etiudach. Potem m.in. trafił do obsady seriali "Komisarz Alex" oraz "Ultraviolet". Rok 2020 może być dla niego przepustką do wielkiego świata filmu. Już teraz Sebastiana Delę możemy oglądać w dostępnym online horrorze "W lesie dziś nie zaśnie nikt". W tym roku planowana jest także premiera filmu "Orzeł. Ostatni patrol".  

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Materiał przygotowała: Aleksanda Opala

Data emisji: 29.03.2020 

Godzina emisji: 15.30

kul

Czytaj także

Film dokumentalny musi być pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 18:20
- Film dokumentalny nie musi być najlepszy - mówi Barbara Pawłowska, reporterka, reżyserka dokumentów. - Ważne, żeby mój film był inny, żeby miał inne spojrzenia, żebym była pierwsza, żeby nikt jeszcze tego nie zrobił - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Batman mógłby być dziadkiem Małej Syrenki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:15
Batman pierwszy raz pojawił się w czasopiśmie komiksowym Detective Comics, w maju 1939 roku. Od tamtej pory jest stale obecny w uniwersum amerykańskich superbohaterów. Cały czas jest człowiekiem i walczy ze złem. 
rozwiń zwiń