Don Poldon: moja twarz nie wzbogaca mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 13:40
- Pierwsza płyta, którą wydałem, nie jest tak naprawdę płytą. "Vagabundus" to kompliacja moich utworów, którą przygotowałem na prośbę słuchaczy - mówi Don Poldon. 
Audio
  • Don Poldon - kim jest najbardziej tajemnicza postać współczesnej sceny muzycznej? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Don Poldon w Czwórce
Don Poldon w CzwórceFoto: Czwórka/mat. promocyjne

W tym roku gość Czwórki wydał także EP-kę "The No Face", której sam tytuł jest już manifestem światopoglądu artysty. - Nie widzę potrzeby, żeby pokazywać twarz - mówi. - Kiedy oglądam film, nie muszę wiedzieć jak wygląda reżyser czy scenarzysta. Z muzyką mam tak samo - dodaje. 


Czytaj także
koza.jpg
Koza: zastanawiałem się, czy naprawdę jestem tak okropną osobą?

Don Poldon jest jednym z najbardziej tajemniczych i eklektycznych twórców współczesnej polskiej muzyki. Z jednej strony nawiązuje do starej szkoły, w innych utworach używa autotune’a i czerpie garściami z nurtu vaporwave. Współpracował z Hewrą, Mobbyn i Kaz Bałagane. ​Co połączyło go z Młodym Dronem? Jak brzmi "disco z Poldonu"? Dlaczego nie słucha płyt długogrających? O tym m.in. w naszej rozmowie.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Don Poldon, Młody Dron

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 8.09

kul

Czytaj także

RAU: jestem chory na syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 10:50
- Materiał, który znalazł się na płycie "Mistrz Sztuki" powstawał w 2017 roku i przez chwilę bałem się, że już przebrzmiał, że minął jego czas. Ale myliłem się - mówi Tomasz Rałowski, czyli RAU.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pogłos" z "i,i". Jak brzmi nowy Bon Iver?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 15:20
- Dziś audycję opanuje Justin Vernon - król falsetu i nieszablonowych rozwiązań muzycznych - opowiada Jakub Chuptyś. - Wszystko to za sprawą nowej płyty artysty "i,i".
rozwiń zwiń