Koronawirus 2020. Które festiwale się nie odbędą?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 11:15
Open’er Festival, OFF Festival, czy Up To Date – większość imprez stanęła pod znakiem zapytania w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i co za tym idzie, wprowadzeniem zakazu organizowania imprez masowych.
Audio
  • Festiwale muzyczne na świecie a koronawirus - które z nich się nie odbędą? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ igorstevanovic

snow fest publiczność.jpg
ZOBACZ TAKŻE Czwórka na SnowFest 2020 >>>

W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem, rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Nie odbędą się m.in. poszczególne koncerty w ramach eliminacji do Poland Rock Festival, z których pierwsze miały odbyć się już 28 marca. Jednak większość dużych festiwali odbywa się w okresie letnim, co pozwala mieć nadzieję, że odbędą się one w terminie. - Trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć, że pandemię uda się opanować do lata. W przeciwnym razie będzie to potężny cios dla branży festiwalowej. A dla wielu mniejszych festiwali mogłoby to oznaczać wręcz koniec - mówił Norbert "Bert" Borzym, DJ i dziennikarz muzyczny.

plener.jpg
SPRAWDŹ TAKŻE Plenerowe audycje Czwórki >>>

ZOBACZ TAKŻE Ceny benzyny a koronawirus - dlaczego paliwo tanieje? >>>

W programie sprawdziliśmy też, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zagraniczne imprezy muzyczne. - Odwołano m.in. festiwal Altra w Miami - wymieniał Norbert Borzym. W tym przypadku organizatorzy nie zwrócą pieniędzy za bilety tym, którzy już je kupili. - Nabywcom zaproponowano darmowy wstęp na przyszłoroczny festiwal i duże zniżki na imprezowe gadżety - tłumaczył. Jak podkreślał, w opanowanie pandemii wierzą zaś z pewnością organizatorzy Glastonburry w Wielkiej Brytanii. - Festiwal ma się odbyć w czerwcu, a wciąż bukowani się kolejni artyści, którzy mają się na nim pojawić - mówił Bert. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński 

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 17.03.2020

Godzina emisji: 8.35

kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kamil Jasieński