Festiwal Sfora. Muzyka elektroniczna, słońce i dobre wibracje

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 09:17
Festiwal Sfora to plenerowe wydarzenie łączące elektroniczne brzmienia, sztuki wizualne, ruch i działania wokół ekologii. To wszystko w zalesionym terenie i na plaży nad jeziorem Rajgrodzkim.
Co będzie się działo podczas tegorocznej odsłony festiwalu Sfora?
Co będzie się działo podczas tegorocznej odsłony festiwalu Sfora? Foto: Shutterstock.com/Monkey Business Images

Sezon festiwalowy rozpoczyna się na dobre. W Rajgrodzie, na granicy województwa podlaskiego, już 2 czerwca wystartuje festiwal Sfora, czyli trzydniowe święto muzyki elektronicznej. - Wydarzenie będzie odbywało się w ośrodku wypoczynkowym "Energetyk". To klimatyczne miejsce, które kojarzyć się może z koloniami, na które jeżdżono w latach 90. Teren jest w środku lasu, nieopodal jeziora - opowiadała Kasia Gościńska, organizatorka wydarzenia. 

Imprezę organizuje grupa przyjaciół, a jednocześnie "zajawkowiczów". - Chcemy zrobić coś kameralnego, intymnego. Duże festiwale wielu już po prostu się przejadły, a po pandemii charakter takich zabaw też uległ zmianie. Potrzebowaliśmy czegoś niewielkiego, w swojskim gronie, dla "ziomków". Oczywiście jednak chcemy, by to wydarzenie z czasem się rozrastało - tłumaczyła gość Czwórki. 

Line up festiwalu ma być wyjątkowy. - Nie potrzeba wielkich nazwisk, by muzyka była absolutnie jakościowa i miała swój niepowtarzalny klimat. Pojawią się artyści z Gdańska, Wrocławia, Warszawy, ale także z Berlina, a nawet z Argentyny i Łotwy. Szykuje się naprawdę fajny skład - mówiła Kasia Gościńska. Zagrają m.in. Abrew, Kobayashkn, Grażyna Biedroń, Edvvin, Fobia, Fogler, Miguel Canal VJ, India Branca Crochet Workshop czy Patryk Kozaczuk Meditative Concert. 

Jak opowiadała gość Czwórki, przekrój muzyczny ma być bardzo szeroki. - Staramy się, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie techno, dub techno, groove, ale będą takie smaczki jak drum'n'base, jungle, połamane electro. Na scenie kinowej będzie dużo ambientu - wyliczała. Oprócz muzyki będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach. Wszystko na łonie natury. - Chodzi o to, by to był po prostu bezpieczny plac zabaw dla dorosłych - mówiła Kasia Gościńska. 

Posłuchaj
08:16 czwórka_PR4_AAC 2023_05_30-08-38-16.mp3 Co wydarzy się podczas tegorocznego festiwalu Sfora? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kasia Gościńska (organizatorka Sfory)

Data emisji: 30.05.2023

Godzina emisji: 08.30

kd